Connect with us

Kultúra

V kúpeloch sa uskutoční veľká tanečná show

Published

on

Reklama

DanceStar Slovakia 2013 otvára dvere mladým a talentovaným slovenským tanečníkom. Organizátori si pre realizáciu súťaže vybrali priestory Kongresového centra Kúpeľov Piešťany a celý tím ako aj  súťažiaci budú na Kúpeľnom ostrove aj ubytovaní. Na podujatí sa podiela Európska únia tanca (ESDU) sídliaca v Rakúsku.

Reklama

„Kúpele Piešťany budú pri realizácii celého projektu ako aj pri zrode nových talentov, víťazov, ktorých organizátori vyhlásia v nedeľu 17.marca v našom Kongresovom centre. Máme veľkú radosť, že sme súčasťou tohto zahraničného a zmysluplného projektu,“ povedal Hans Dieter Bergmann, marketingový a obchodný riaditeľ kúpeľov.

Ide o prvý projekt tohto druhu, ktorý sa odohrá na Slovensku. Do súťaže sa zaregistrovali stovky tanečníkov zo slovenských tanečných škôl a nájdu sa medzi nimi aj české a bulharské tanečné subjekty.

Reklama

Na sobotu 16. marca sú pre účastníkov pripravené semináre so špičkovými trénermi Ninou Kripas na tému Súčasný moderný tanec a s Christopherom Jaminom Hip – Hop.

Súťažiť sa bude v disciplínach ako Balet, Folklórne tance, Contemporary Modern & Lyrical (Súčasný moderný tanec a lyrical jazz), Acro Dance, Musicaltheatre (Muzikál) a MTV. Taktiež aj vo voľnom štýle, Urban Dances a Production Number.

Ďalšími zastávkami pre DanceStarTour bude Leverkusen v Nemecku a Novi Sad v Srbsku. Záver projektu vyvrcholí ako DanceStar Finals – World Dance Masters 15. až 19. Mája v Poreči v Chorvátsku.

Text: Tlačová správa/red Ilustračné foto: Martin Palkovič

 

Populárne články