Úvod Kultúra Tohtoročný Cinematik bude patriť nemeckému filmu

Tohtoročný Cinematik bude patriť nemeckému filmu

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Tohtoročný Cinematik bude patriť nemeckému filmu, na čele s retrospektívou Wima Wendersa. Chýbať nebudú ani súťažné sekcie Meeting Point Europe a Cinematik.doc, či nočná sekcia Za hranicou kultu, tento rok venovaná žánru fantasy Tomb Raider. 11. ročník festivalu Cinematik sa uskutoční v dňoch 13. – 18. septembra v Piešťanoch.

paris texasRetrospektíva Wima Wendersa

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

V rámci retrospektívnej sekcie Rešpekt vzdáme hold jednému z najvýraznejších predstaviteľov tzv 세븐나이츠 누적 다운로드. nového nemeckého filmu Wimovi Wendersovi. Diváci uvidia prierez tvorbou mapujúci rôznorodé črty Wendersovej filmárskej osobnosti. Od raných „čisto nemeckých“ filmov (v ktorých je zároveň silne citeľná jeho fascinácia USA), cez festivalové hity ako Nebo nad Berlínom, dokumentárne filmy, až k filmom, ktoré posúvajú hranice filmového výrazu prostredníctvom práce s novými filmárskymi technológiami (video, 3D) ms Office 2016.

Nemecký fokus 11. ročníka MFF Cinematik je organizovaný v spolupráci s Goetheho inštitútom v Bratislave.
para nad riekouNAJLEPŠIE SLOVENSKÉ DOKUMENTY UŽ TRADIČNE V SÚŤAŽI CINEMATIK.DOC

Už 7 One. rok je súťažná sekcie Cinematik.doc platformou pre slovenskú dokumentárnu scénu a ponúka možnosť zhliadnuť najnovšie dokumentárne filmy na jednom mieste OneWord. Víťazný film vyberá medzinárodná porota filmových kritikov a tvorcov a je mu udelená Cena Literárneho fondu Cinematik.doc.

the nightmare before christmasPOLNOČNÉ PREDSTAVENIA VÁS ZAVEDÚ DO SVETA FANTASY

Tradičná nočná sekcia Za hranicou kultu vás zavedie do magických svetov za zrkadlom, do svetov, kde imaginácia nepozná hraníc 킹 오브 파이터즈 2002 다운로드. Nebude tu chýbať horor, muzikál, dráma či dokudráma. Neváhajte a vstúpte s nami do nekonečného sveta fantázie… A určite si nenechajte ujsť celonočné premietanie so súťažami o ceny

rodinny filmSPOZNAJTE SÚČASNÝ EURÓPSKY FILM

Ak chcete vedieť čo rezonuje v súčasnej európskej kinematografii, odporúčame súťažnú sekciu Meeting Point Europe zostavenú panelom 17 európskych filmových kritikov a festivalových dramaturgov, ktorá je organizovaná pod záštitou FIPRESCI naver streaming videos.

Finálny výber filmov spája festivalových miláčikov s neprávom opomínanými titulmi, ukazuje rôznorodosť európskej kinematografie a naznačuje, ako bude vyzerať jej budúcnosť 조공다 다운로드.

851-cinematik_genericCINEMATIK.DOC 2016: CALL FOR ENTRY

Cinematik.doc je súťaž slovenských celovečerných dokumentov, ktoré mali premiéru v období jedného roka pred festivalom. Cenu Literárneho fondu Cinematik.doc dotovanú finančnou prémiou 750€ udeľuje na návrh medzinárodnej poroty festival Cinematik spolu s Literárnym fondom za najlepšiu réžiu slovenského dokumentárneho filmu query as well.

PRESVEDČTE SA, ŽE MLADÝ NEMECKÝ FILM STOJÍ ZA POZORNOSŤ

Súčasný mladý nemecký film mapuje sekcia Nemecko pod lupou: Rozlúčka so včerajškom, ktorú kurátorsky zostavil Oliver Baumgarten, programový riaditeľ nemeckého filmového festivalu Max Ophüls Preis (Saarbrücken) zameraného na objavovanie mladých režisérskych talentov 하프라이프 2 다운로드.

Nemecký fokus 11. ročníka MFF Cinematik je organizovaný v spolupráci s Goetheho inštitútom v Bratislave.

Zdroj: newsletter, www.cinematik.sk, pozn. red. Článok obsahuje reklamné údaje

REKLAMA