Connect with us

Kultúra

Ticho lieči s radošinskou poetikou a hornostredskou autentickosťou

Published

on

Reklama
Reklama

Divadlo Dino v piatok 23. septembra o 19.00 h uvedie v Dome umenia v Piešťanoch hru Ticho lieči. Je to komédia s nečakaným koncom, kde sa stretnú osudy ľudí, ktorí si prišli vyliečiť telo a nakoniec si vyliečili dušu.

[singlepic id=14214 w=320 h=240 float=left]Amatérski herci z Hornej  Stredy s veľmi dobrou povesťou, nielen v okolí Piešťan, túto hru premiérovali na Veľkonočnú nedeľu. Vrelá odozva publika ich povzbudila, aby v inscenovaní novinky pokračovali. Majú totiž aj niekoľko osvedčených „kusov“, ktoré sú stále žiadané.

Predstavenie Ticho lieči je z domácej dielne. Autorom aj režisérom je František Rehák, ako herec známy z Radošinského naivného divadla. Z jeho hier cítiť štepkovskú poetiku, ale ochotníci im oproti profesionálnym radošincom dodávajú značnú dávku autenticity.

Aj v Tichu lieči sa stretáva hŕstka pestrých charakterov – pacientov liečebne v Tatranskej Lomnici. Vznikajú tam zábavné i smutné situácie, postavy totiž majú dobré i zlé životné skúsenosti. Hra končí posolstvom nádeje, že život má skutočne zmysel.

Reklama

 

Réžia: František Rehák

Hrajú: Pavol Ďuricha, Igor Potočný, Jozef Kuzma, Helena Moravanská, Agneša Dominová, Margita Huťťová, Zuzana Slámková, Tatiana Rybanská, Otto Markech

Technika: Jana Krajňanská

KDE: DOM UMENIA Piešťany

KEDY: 23.9.2011 (piatok) o 19:00

VSTUPNÉ: 6 €

[nggallery id=776]

Autor: mp Foto: Ladislav Novák

REKLAMA

Populárne články