Úvod Kultúra Shams priniesli zlato z festivalu orientálneho tanca

Shams priniesli zlato z festivalu orientálneho tanca

11
ZDIELAŤ
REKLAMA

Najväčší úspech mala ich choreografia v štýle mahragan shaabi. Pressburg dance fest je medzinárodnou súťažou orientálneho tanca, ktorej sa tento rok zúčastnili tanečníčky z Česka, Poľska, Rakúska, Grécka a samozrejme Slovenska. Piešťanská skupina Shams získala na súťaži zlato.

Pressburg dance fest sa uskutočnil v posledný septembrový víkend v bratislavskej Petržalke. „V silenej konkurencii sme si vytancovali úžasné 1. miesto za choreografiu súčasného egyptského tanca mahragan shaabi v kategórii Formácie, 2. miesto za iracký tanec v kategórii Malé skupiny a 3. miesto získala Kalila za Saidi-Shaabi mix v kategórii Profi Folklór,“ informovala Andrea Vachová a dodala: „V rámci tohto festivalu sme vystúpili na Open Stage a Galashow.“

REKLAMA
ON Semi 1
ON Semi3
ON Semi 2

Skupina Shams sa venuje orientálnemu tancu už niekoľko rokov. Publiku prináša autentický zážitok z exotických choreografií, poriada semináre a kurzy, ale aj charitatívne vystúpenia.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=9a6BQI6yVao[/youtube]

(red)

REKLAMA

ijav-ucto

 

REKLAMA

11 KOMENTÁRE/OV

 1. @Jaro
  Normálny chlap vidí pekné ženy, dych vyrážajúci tanec s erotickým nábojom a super reprezentáciu Piešťan, osobne im blahoželám… A teba mi je ľúto, asi sa ti niečo plazí v hlave… :)

 2. Kraaasa.gratulujem baby.videla som vas aj nazivo….super ze robite co vas tesi a ste v tom dobre.len tak dalej…

 3. Toto bol ale uplne iny styl orient.tanca a tancovat vedia nadherne…preco ich nepodporit?reprezentuju piestany urobili minimalne 3 beneficne podujatia pre domov,plamienok atd…vy neviete tancovat!ja obdivujem,kamilka do toho!!

 4. Provokatér, ako sa ti budú páčiť v burkách…. ono všetko začína nevinne.
  Som zvedavý či aj potom to bude reprezentácia Piešťan. A vôbec čo to má spoločné s Piešťanmi / keď už to je reprezentácia Piešťan, a preboha v čom nás reprezentujú ???/. Videli ste arabky tancovať tance zo Slovenska???

 5. @Jaro
  Prosím už neperli, si fakt mimo… Ako nás reprezentujú? Napr. tak že na každej súťaži sa uvádza národnosť súťažiacich.
  Napíšem ti tu aj jeden absurdný príklad: Hokej bol vynájdený v Kanade, že? Tak v čom nás teda reprezentujú hokejisti? :))
  Seď doma, neperli, šúchaj nohami pod stolom a dopraj úspech šikovným a krásnym babám. Evidentne ich to baví, sú v tom úspešné, tak aký stres, doprajme im to.

 6. Fajn, zase jeden čo všetko pozná a všetko vie, všade bol a niekde aj dva razy. Vieš k akej národnosti sa všetky hlásia ??? Vieš aký je rozdiel medzi cudzou regionálnou kultúrou a celosvetovo rozšíreným športom?? Vieš ktorá s tých zložiek, ktoré tak prezieravo porovnávaš, si dávajú aké ciele? A už vôbec sa nepýtam na tvoju kultúrnosť.

 7. @Jaro
  Zase si mimo, tvoja prvá veta mi nestojí ani za komentár.. Neviem a ani ma nezaujíma k akej národnosti sa hlásia, bývajú v PN, žijú tu, baví ich tanec a svojimi vystúpeniami robia radosť a to jediné je dôležité. Viem, aj šport je v podstate kultúra a dôležité je že šport aj kultúra ľudí spája a cibrí v nich to dobré. Šport aj kultúra majú rovnaké ciele, spájať národy… A na moju kultúrnosť sa nepýtaj, môže ti byť ukradnutá, myslím že keď si niekto nezaujatý prečíta moje a tvoje príspevky v tejto diskusii obraz o mojej a tvojej kultúrnosti si urobí..
  Z čoho máš plazivú fóbiu? Z pekných žien? Z pekného tanca? Veď sa tancujú nielen arabské ale aj latino a iné tance…
  Prosím už nestresuj, teš sa radšej aj z úspechov iných a z toho že aj tu žijú šikovné a krásne dámy.

NAPÍSAŤ KOMENTÁR