Úvod Kultúra Roy Hargrove na výlete – medzi divákmi

Roy Hargrove na výlete – medzi divákmi

Trubkár Roy Hargrove sa na záver svojho vystúpenia, ktoré bolo vrcholom druhého dňa džezového Festivalu Doda Šošoku v Piešťanoch, vybral na výlet bootrec.exe. Medzi divákov, do hľadiska. Tí ho odmenili neutíchajúcim potleskom. Medzi divákov sa podarilo prísť aj hlavnému organizátorovi festivalu Viktorovi Nižňanskému, ktorý je od piatku (9 가디언즈 오브 갤럭시 2 다운로드. júla) novým šéfom Úradu vlády SR.

Program druhého dňa festivalu otvoril na Aupark Stage na Námestí Slobody Seredský Dixieland Band DualLinks. Od 18-tej v Kursalone sprístupnili členovia Piešťanského fotoklubu fotografie z I. ročníka Festivalu Doda Šošoku a o 18.30 h tu zahral Traditional Jazz Band LC 메이즈 러너2 다운로드. V Art Jazz Gallery sa o dobrú náladu staralo Trio Andreja Urmisnkého.

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba
Chlapci na panvici

Na hlavnom pódiu v Dome umenia vystúpili Štefan Bugala a Eugen Vizváry, po nich trio Gradischnig – Kostadinovič – Jukič, Ďalej Robo Opatovský a Swing and Latin Band pod vedením Matúša Jakabčica a na záver Roy Hargrove Windows 98 se download. Tento americký trubkár je jednou z najvýraznejších postáv na svetovej jazzovej scéne. Je známy svojou univerzálnosťou, veď len počas pôsobenia pri hudobnom vydavateľstve Verve nahral album so svetovými tenor saxofonistami ( With the Tenors of Our Time), album klasiky so sláčikmi (Moment to Moment) a v roku 2003 predstavil vlastný hip hopovo/jazzový album (The RG Factor) Black Desert Download. Hargrove je držiteľom dvoch hudobných cien Grammy. V roku 1997 ju získal so svojou kapelou Crisol za album Habana v kategórii najlepší výkon v oblasti Latin Jazz endless os 다운로드. Druhú cenu získal v roku 2002 spolu s Herbbie Hancockom a Michaelom Breckerom za najlepšiu inštrumentálnu jazzovú spoluprácu za projekt Directions in Music New West Organic 5. V Piešťanoch spolu s Royom Hargrovom vystúpili Justin Robinson (alt sax), Jonathan Batiste (piano), Ameen Saleem (kontrabas) a Montez Coleman (bicie) call of duty2 다운로드.

Viac o podujatí nájdete na http://www.jazzpiestany.sk

Autor: Tomáš Hudcovič   Foto: hug(o)photo agency

Galéria  druhého dňa festivalu:

REKLAMA