Úvod Kultúra Radošinská sýpka otvorí výstavu reflektujúcu fenomén moci

Radošinská sýpka otvorí výstavu reflektujúcu fenomén moci

REKLAMA
HA PN

V sobotu 18. júla 2020 o 17.00 h sa v Radošinskej sýpke uskutoční otvorenie výstavy maľby s názvom MOC. Dvojicu autorov Peter Decheť (1979) a Roman Ďurček (1990) prepája záujem o fenomén moci Share the gothic ttf download. To vyjadrujú predovšetkým v médiu maľby a inštalácie.

Ďurčekov výber malieb prezentuje dnešný svet zahltený civilizačnými prvkami, ktoré vníma ako nebezpečné elementy číhajúce z každej strany na našu vnútornú stabilitu 구글지도 이미지 다운로드. Považuje ich za dôsledok súčasného establishmentu (tzv. svetovej moci).

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Knebl

Negatívna inscenácia malieb metaforou vyjadruje fatálne narušenú celosvetovú harmóniu 악인전 무료 다운로드. Opakovane a v dynamickom afekte využíva systém dominancie ilúzie figúry. Tá je fiktívna a komponovaná v mentálnej krajine so zamrznutým priestorom a časom 3gp 컨버터 다운로드. Ide o metafyzickú rovinu súčasnosti.

Decheť vníma moc a jej zneužitie ako štandardnú súčasť politiky. Zameriava sa na príbeh jedinca pred nadobudnutím moci a následné premeny do pozície politika, vládcu alebo diktátora v4pc version.

Séria malieb figurálneho námetu prezentuje anonymného chlapca v parafrázach politických portrétov

Dieťa v kompozíciách s použitím mnohých symbolov a atribútov politického poľa pôsobí dojmom ambivalencie. Autor sa nijak nesnaží maľbou problematiku zneužitia moci moralizovať. Na túto skutočnosť sa díva s nadhľadom a s vedomím, že človek ako taký a jeho túžba ovládať a vládnuť sa storočiami nemení.

Zdroj: Radošinská sýpka

REKLAMA