Úvod Kultúra Pýtajte sa architektúry na bienále v Benátkach

Pýtajte sa architektúry na bienále v Benátkach

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Piešťanec Ján Pernecký je iniciátorom projektu Asking Architecture. V jeho kurátorskom koncepte sa na jeseň v Benátkach predstavia českí a slovenskí architekti 이혼서류 다운로드. Do konca mája prebieha v Bratislave prezentácia ich nápadov.

[singlepic id=29346 w=320 h=240 float=right]„Bienále nie je prezentáciou autorských alebo národných diel Windows Media Encoder. Tu sa architektúra deje, definuje alebo manifestuje. A práve túto príležitosť môžu Slovensko a Čechy využiť na konfrontáciu so svetovou architektonickou komunitou, ktorej štandardnou súčasťou sa už nenápadne stali 모뉴먼트 밸리 다운로드. Predkladaný projekt je sebavedomým dialógom (v najčistejšom význame) slovenských a českých architektov s fundovanými návštevníkmi benátskeho bienále,“ vysvetlil svoj koncept Ján Pernecký Guardians of the Galaxy.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Jeho projekt Asking Architecture zvíťazil vo výberovom konaní, ktoré vypísala Slovenská národná galéria (SNG) a v porote boli zástupcovia oboch krajín Download the Conan Theatre Edition. Spoločný Pavilón Českej a Slovenskej republiky v Benátkach sa od 29. augusta vďaka tomu stane dejiskom dialógov medzi architektmi a verejnosťou Internet Explorer 8 Hangul.

[singlepic id=29347 w=320 h=240 float=right]Diela budú netradične prístupné cez tablet, ktorý využije technológiu rozšírenej reality (augmented reality) 시카리오 솔다도 다운로드. Návštevník sa bude na interiér pavilónu pozerať cez displej tabletu, kde sa mu zobrazí projekt, ktorý si sám vyberie. Ján Pernecký prizval takmer dve desiatky českých a slovenských autorov a autorských združení 김완선 다운로드. Tie budú týmto nezvyčajným spôsobom prezentovať svoje diela a nápady. A keďže hlavnou myšlienkou je dialóg, návštevníci s nimi budú môcť pomocou nových technológií komunikovať – pýtať sa architektúry music book.

Bienále patrí k prestížnym prehliadkam súčasnej kultúry, známym pod spoločným názvom La Biennale di Venezia Samsung Restore Solution 8 download. Uskutoční sa od 29. augusta do 25. novembra 2012 v historických areáloch Giardini della Biennale a Arsenale, i na ďalších miestach Benátok.

V areáli Giardini della Biennale sa nachádza 29 národných pavilónov, ktoré postavili v rôznych rokoch samotné participujúce krajiny. Bývalý Československý národný pavilón v Benátkach je dielom architekta Otakara Novotného z roku 1925. Na základe medzištátnej dohody medzi ČR a SR je tento rok hlavným organizátorom expozície oboch krajín na bienále architektúry v Benátkach Slovenská národná galéria.

Text: M. Palkovič/ts Foto: Radovan Dranga Vizualizácia: rese arch, o.z.

REKLAMA

REKLAMA