Connect with us

Kultúra

Prvá výstava v Elektrárni bude o piešťanskej architektúre

Published

on

Reklama

Fotografická výstava Piešťanské nakúkanie dokumentuje (kedysi) vynikajúcu piešťanskú architektúru. Autori sa zamerali na budovy, ktoré, aj keď patria k najväčším atrakciám nášho mesta, nedostávajú patričnú pozornosť a starostlivosť. Kvalitné stavby od známych architektov sú síce v klube slovenských architektonických skvostov, no veľa z nich sa nevyužíva, pustne, alebo o ne nie je dostatočne postarané. 

eva vnutorny bazen

Reklama

„Hlavnou myšlienkou bolo zdokumentovať stav architektonických pamiatok v Piešťanoch a upozorniť tak na ich hodnoty. Aby sa na ne v štýle – čo oko nevidí, srdce nebolí – nezabudlo,“ hovorí Lívia Gažová, jedna z organizátoriek výstavy. Traja mladí miestni fotografi vytvorili pre výstavu kolekciu desiatok záberov piešťanskej architektúry, ktoré odhaľujú návštevníkom zabudnuté alebo neprístupné budovy, často skryté za plotom.

Projekt pôvodne začal intervenciou – fyzickým osadením rebríkov vo verejnom priestore, ktoré dovoľovali za plot skutočne nazerať a zažiť tak pohľady, na ktoré nie sme zvyknutí. Rebrík sa objavil pri hoteli Slovan aj pri letnom kine. Teraz máte možnosť nakuknúť aj do ďalších stavieb. Výstava je navyše skvelou príležitosťou nazrieť aj do príkladne zrekonštruovanej piešťanskej pamiatky – Elektrárne.

Reklama

Piešťanské nakúkanie sa koná ako sprievodné podujatie komentovanej architektonickej cyklojazdy počas Dňa architektúry. Slávnostné otvorenie výstavy bude v nedeľu 5.10.2014 o 17.00 h v priestoroch Elektrárne Piešťany na Staničnej ulici. V ďalšie dni si budete môcť fotografie pozrieť počas otváracích hodín Elektrárne.

Text: Tlačová správa

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept

Populárne články