Úvod Kultúra Predstavia literárne diela mladých autorov

Predstavia literárne diela mladých autorov

REKLAMA

Čítačku, venovanú mladým autorom, pripravuje kultúrno-kreatívne centrum Arta na Kollárovej ulici v stredu 19. augusta. Podujatie, ktoré je súčasťou víkendových akcií v átriu, organizujú študenti stredných škôl a milovníci literatúry Windows Activation.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021

„Literatúra rozdiely nerobí je čítačka venovaná mladým autorom, ktorí svoje texty orientujú na témy ako antifašizmus, antirasizmus, feminizmus, LGBTQ+, a pod kda popstar. Cieľom je poukázať, že literatúra nerozdeľuje, ale práve naopak, spája,“ uvádzajú organizátori na FB stránke Arty. Podujatie sa bude konať od 17,30 h  vonku v átriu a v prípade zlého počasia v Starej jedálni na II.poschodí Get free pictogram.

Na ďalší víkend v sobotu 22. sa chystá v Arte Letný Drip Coffee Festival voicemeter.

Arta je bývalý názov Považskej továrne na čokoládu a cukrovinky, ktorá fungovala v Piešťanoch v medzivojnovom období. Po znárodnení prešla pod národný podnik Figaro 치외법권 다운로드. Neskôr bola sídlom Tesly a SOŠT. Od roku 2011 boli industriálne priestory na Kollárovej ulic prázdne. Pod hlavičkou Občianskeho združenia Iniciatíva Arta v nej v súčasnosti funguje kultúrno-kreatívne centrum.

-red- Zdroj: FB Arta Piešťany

REKLAMA