Úvod Kultúra PIKTO: Ako prichádzajú ilustrátori o ilúzie

PIKTO: Ako prichádzajú ilustrátori o ilúzie

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Mestská knižnica mesta Piešťany bude v dňoch 25. – 26. októbra 2013 miestom konania druhého ročníka celoslovenskej ilustrátorskej konferencie pod názvom PIKTO 13 자동차 경주 게임 다운로드. Organizátormi podujatia sú združenie ASIL – Asociácia ilustrátorov a Mestská knižnica mesta Piešťany. Konferencia sa koná s podporou Ministerstva kultúry SR a záštitu nad ňou prevzal primátor Remo Cicutto recipes.

V piatok o 14.10 h sa v programe predstaví Pavel Fuksa s prednáškou „Retro / Futro ilustrace“ zaoberajúcou sa témou súčasných trendov v ilustrácii name mp3. Po ňom bude o 14.55 h nasledovať príspevok Edit Sliackej „O tom, ako ilustrátori vôbec nemusia prísť o svoje ilúzie.“ Ďalší prednášajúci, Miloš Kopták, bude o 15.40 h prezentovať svoj príspevok na tému „Osobné príklady využitia ilustrácií (neilustrácií) mimo kníh Pdf immediately. Uplatnenie ilustrátora v iných médiách.“ Blok prednášok ukončí panelová diskusia.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

O 19.00 sa uskutoční vernisáž výstav SAMI SEBE SI, prezentujúcej jedinečné autorské knihy ilustrácií slovenských výtvarníkov a Nový východ Slniečka, zobrazujúcej súťažné návrhy na nový grafický layout, hlavičku a logo časopisu Slniečko 케이벤치 다운로드. Vernisáže sa zúčastnia zástupcovia Literárneho informačného centra, ktoré v spolupráci s ASIL zorganizovalo súťaž návrhov s cieľom dať Slniečku – najstaršiemu slovenskému mesačníku pre deti, novú vizuálnu podobu 공사 지명원 다운로드.

Súčasťou večerného programu bude uvítanie knihy jednej z najvýraznejších osobností slovenskej ilustrátorskej scény, výtvarníčky Daniely Olejníkovej – Liek pre vĺčika mall solution.

V sobotu o 10.15 h bude konferencia pokračovať vystúpením Juraja Hegera, riaditeľa vydavateľstva Slovart, o 11.00 h Martina Jenču, dizajnéra a spoluzakladateľa kreatívneho štúdia Milk na tému spolupráce s cieľom dosiahnuť čo najlepšiu kvalitu projektu „Collaborate or Die!“ Po nich si o 11.45 h účastníci konferencie vypočujú príspevok zakladateliek Ové Pictures – Veroniky Obertovej a Michaely Čopíkovej na tému „Character design“ 민나노 일본어 다운로드.

Po diskusii dostane o 14.30 h slovo ilustrátorská agentúra OWL, ktorej členovia budú hovoriť aj o tom, ako tvoriť ilustrácie tak, aby boli komerčne zaujímavé when connected to php. Záver programu konferencie PIKTO 13 bude patriť vystúpeniu zástupcu Asociácie ilustrátorov. Program ukončí voľná diskusia.

Na konferencii budú vyhlásené výsledky súťaže organizovanej týždenníkom Trend v spolupráci so združením ASIL a agentúrou Owl Illustration pod názvom Hľadáme ilustrátorov 윈도우 10 정품인증 다운로드.

Viac informácií na www.asil.sk/pikto

Text: Tlačová správa

REKLAMA