Úvod Kultúra Piešťany sa stali domovom rozprávok

Piešťany sa stali domovom rozprávok

REKLAMA
Skola Rakovice

Koncom mája sa Piešťany stali na štyri dni dejiskom šiesteho ročníka Rozhlasového festivalu Zázračný oriešoks podtitulom Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe 영화 꼭두각시 다운로드. V rámci neho boli prezentované rozhlasové rozprávkové hry a monologické rozprávky, ktoré vznikli počas posledných dvoch rokov, a ktoré majú svoju literárnu predlohu iriver plus 4.

[singlepic id=289 w=320 h=240 float=left]Diela hodnotila odborná dospelá porota a detská porota zložená z čitateľov piešťanskej Mestskej knižnice 올챙이 db 다운로드. Program festivalu bol okrem odposluchov súťažných titulov doplnený o mnohé kultúrne podujatia prebiehajúce na území celého mesta. Princezné, škriatkovia a víly v podaní detí zo základných a materských škôl sa z dôvodu nepriaznivého počasia presunuli z ulíc mesta do KSC Fontána, kde bol festival otvorený Jurassic Raw. Oficiálny otvárací večer sa uskutočnil v budove Kursalonu. Pri tejto príležitosti bola odovzdaná slovenskej herečke Zuzane Krónerovej Cena Slovenského rozhlasu za výrazný vplyv v rozhlasovej dramatickej tvorbe pre deti 포토샵 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021
Knebl

[singlepic id=318 w=320 h=240 float=left] Ďalšie dni prebiehali v Mestskej knižnici vernisáže výstav, divadielka a besedy, vždy spojené s tematikou alebo priamo počúvaním niektorej rozhlasovej rozprávky 실버 패스트 다운로드. Streda 26. mája podvečer patrila mladej ilustrátorke Martine Matlovičovej, ktorá bola i autorkou ceny a design manuálu Zázračného orieška. Vernisáž jej tvorby sa konala v hoteli Magnólia 포켓몬스터 하트골드 드라스틱 다운로드. Večer obohatila festival svojou návštevou speváčka Katarína Koščová so sestrou Veronikou Husovskou a jej manželom Martinom, ktorý spoločne predstavili svoje nové CD Uspávanky Notosans.

Už minulý – piaty ročník Rozhlasového festivalu Zázračný oriešok bol medzinárodný slovensko – český, a tak aj tento rok bolo štvrtkové dopoludnie venované prezentácii českých rozhlasových rozprávok a divadelnej dramatizácii diel K 인텔리j 무료 다운로드. J. Erbena a B. Němcovej.

[singlepic id=383 w=320 h=240 float=left]Továreň na hry bol názov slávnostného ukončenia festivalu spojeného s vyhlásením výsledkov a odovzdaním cien víťazom 수능 영단어 다운로드. Najúspešnejším autorom sa stal Ján Uličiansky. V kategórii rozhlasových rozprávok získal hlasy detskej aj odbornej poroty za dielo Štyria škriatkovia a víla. Jej dramaturgičkou bola Zuzana Grečnárová, režisérkou Táňa Tadlánková a nahrávku realizoval Peter Daniška. V kategórii monologických rozprávok bol znovu ocenený deťmi Ján Uličiansky, tentokrát za Rozprávku z knižnice. Jej režisérom bol Róbert Horňák a nahovorila ju Zuzana Krónerová. U dospelej poroty sa v tejto kategórii stali víťazom Pompomove rozprávky autora Istvána Csukása. Tie v preklade a rozhlasovej úprave Kvety Slobodníkovej a dramaturgii Beaty Panákovej naštudoval Peter Palík, technicky nahrávku realizoval Stanislav Kaclík a interpretoval Ľuboš Kostelný.

Autor: Petra Adamcová Foto: hug(o)photo

[nggallery id=9]

REKLAMA