Úvod Kultúra Piešťany sa stali domovom rozprávok

Piešťany sa stali domovom rozprávok

Koncom mája sa Piešťany stali na štyri dni dejiskom šiesteho ročníka Rozhlasového festivalu Zázračný oriešoks podtitulom Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe 영화 꼭두각시 다운로드. V rámci neho boli prezentované rozhlasové rozprávkové hry a monologické rozprávky, ktoré vznikli počas posledných dvoch rokov, a ktoré majú svoju literárnu predlohu iriver plus 4.

Diela hodnotila odborná dospelá porota a detská porota zložená z čitateľov piešťanskej Mestskej knižnice 올챙이 db 다운로드. Program festivalu bol okrem odposluchov súťažných titulov doplnený o mnohé kultúrne podujatia prebiehajúce na území celého mesta. Princezné, škriatkovia a víly v podaní detí zo základných a materských škôl sa z dôvodu nepriaznivého počasia presunuli z ulíc mesta do KSC Fontána, kde bol festival otvorený Jurassic Raw. Oficiálny otvárací večer sa uskutočnil v budove Kursalonu. Pri tejto príležitosti bola odovzdaná slovenskej herečke Zuzane Krónerovej Cena Slovenského rozhlasu za výrazný vplyv v rozhlasovej dramatickej tvorbe pre deti 포토샵 다운로드.

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba
Knebl
Chlapci na panvici

Ďalšie dni prebiehali v Mestskej knižnici vernisáže výstav, divadielka a besedy, vždy spojené s tematikou alebo priamo počúvaním niektorej rozhlasovej rozprávky 실버 패스트 다운로드. Streda 26. mája podvečer patrila mladej ilustrátorke Martine Matlovičovej, ktorá bola i autorkou ceny a design manuálu Zázračného orieška. Vernisáž jej tvorby sa konala v hoteli Magnólia 포켓몬스터 하트골드 드라스틱 다운로드. Večer obohatila festival svojou návštevou speváčka Katarína Koščová so sestrou Veronikou Husovskou a jej manželom Martinom, ktorý spoločne predstavili svoje nové CD Uspávanky Notosans.

Už minulý – piaty ročník Rozhlasového festivalu Zázračný oriešok bol medzinárodný slovensko – český, a tak aj tento rok bolo štvrtkové dopoludnie venované prezentácii českých rozhlasových rozprávok a divadelnej dramatizácii diel K 인텔리j 무료 다운로드. J. Erbena a B. Němcovej.

Továreň na hry bol názov slávnostného ukončenia festivalu spojeného s vyhlásením výsledkov a odovzdaním cien víťazom 수능 영단어 다운로드. Najúspešnejším autorom sa stal Ján Uličiansky. V kategórii rozhlasových rozprávok získal hlasy detskej aj odbornej poroty za dielo Štyria škriatkovia a víla. Jej dramaturgičkou bola Zuzana Grečnárová, režisérkou Táňa Tadlánková a nahrávku realizoval Peter Daniška. V kategórii monologických rozprávok bol znovu ocenený deťmi Ján Uličiansky, tentokrát za Rozprávku z knižnice. Jej režisérom bol Róbert Horňák a nahovorila ju Zuzana Krónerová. U dospelej poroty sa v tejto kategórii stali víťazom Pompomove rozprávky autora Istvána Csukása. Tie v preklade a rozhlasovej úprave Kvety Slobodníkovej a dramaturgii Beaty Panákovej naštudoval Peter Palík, technicky nahrávku realizoval Stanislav Kaclík a interpretoval Ľuboš Kostelný.

Autor: Petra Adamcová Foto: hug(o)photo

REKLAMA