Connect with us

Kultúra

Piešťany plné podujatí aj v októbri. Čo si vyberiete z bohatej ponuky?

Published

on

Reklama
Reklama

Spríjemnite si jeseň originálnym programom. Hlavná sezóna sa síce už skončila, no v Piešťanoch nemôže ani nástup jesene zastaviť bohatý kultúrny život. Októbrová príroda v Piešťanoch a okolí je nádherná a jedine tu môžete spojiť relax vonku s oddychom pri slávnych procedúrach, v špičkových wellness centrách a aj s kultúrou. O októbrových podujatiach v Piešťanoch informuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany.
Jeseň je tradične pre našu psychiku veľkým „zaberákom“, najmä keď prestaneme žiť aktívne, zdržiavame sa doma a vyhýbame sa spoločnosti. V Piešťanoch však negatívne myšlienky nehrozia. Stále to tu žije, o čom svedčí mnoho skvelých pripravovaných podujatí.

23. ročník festivalu Piešťanské rendezvous

Od začiatku až do konca mesiaca sa bude v Dome umenia konať 23. ročník festivalu Piešťanské randezvous, počas ktorého môžete tráviť takmer každý deň inak, vždy pri inom kultúrnom zážitku. „Pozornosť by som chcel upriamiť napríklad na koncert komorného orchestra VŠMU v Malej sále,“ informuje piešťanský viceprimátor a predseda predstavenstva Rezortu Piešťany Michal Bezák. Návštevníci festivalu sa môžu tešiť aj na skvelé predstavenie Pán Strom s podtitulom Príbehy o živých našich v podaní Radošinského naivného divadla alebo na tiež koncert Abba Slovakia Tour 2021.“

Astrofilm

V dňoch od 12. do 14. októbra budú Piešťany dejiskom 15. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Astrofilm. Premietanie počas dní bude prebiehať v KSC Fontána Piešťany, divákov čakajú napríklad filmy Vo svetle noci alebo Na horizonte čiernej diery. Pôjde predovšetkým o zaujímavé dokumenty z oblasti astrológie. Otvorenie aj ukončenie festivalu sa bude tento rok niesť naozaj v slávnostnom duchu, keďže ide o jubilejný ročník.

Lenka Filipová

Skvelá česká speváčka Lenka Filipová a jej hostia sa na pódium pred obyvateľov a návštevníkov Piešťan postaví 27. októbra. Svoje najväčšie hity odspieva večer v priestoroch kina Fontána.
Kapacity sú limitované, lístky sa dajú zakúpiť cez www.ticketportal.sk alebo v Piešťanskom informačnom centre na Kolonádovom moste.

Reklama

La Musica

„Tým, ktorí obľubujú komornejšiu hudobnú zábavu s dobrým drinkom v ruke, odporúčam zájsť do klubu La Musica,“ hovorí Tatiana Nevolná, výkonná riaditeľka Rezortu Piešťany. „Takmer každý štvrtok a piatok večer tu bude hudobné vystúpenie. Tak napríklad 14. októbra sa možno tešiť na Staré dobré časy – Band, o deň neskôr zase na vystúpenie Peter Palaj Quarter.“ Október v La Musice ponúka aj koncert Blues & Rock generations či vystúpenie Aichinger – Bartuš – Kleibl Quartet.“ Viac informácií nájdu záujemcovia na webe https://www.la-musica.sk.

Be2Can

A ako inak ideálne tráviť čoraz kratšie dni, než vzhliadnutím kvalitnej kinematografie? Jednou z takých možností bude akcia s názvom Be2Can, ktorá je výberovou prehliadkou prvotriednych festivalových filmov z troch najprestížnejších svetových festivalov. Jej cieľom je dostať k divákom filmy, ktoré umožňujú nahliadnuť do aktuálneho festivalového diania v Benátkach, Cannes a Berlíne. Divácky najatraktívnejšia prehliadka festivalových filmov sa od 11. októbra vracia do kinosály KSC Fontána. Premietať sa budú filmy ako Mainstream, Nitram, Miluj svojho robota, Ľúbil som svoju ženu alebo Titán. Viac informácií a vstupenky nájdu diváci na www.fontana-piestany.sk.

EDU.pn: SVET/LOM

Ani kreatívne duše neobídu v októbrových Piešťanoch naprázdno. Jedinečný umelecký workshop – podujatie s názvom SVET/LOM bude venované kresbe svetlom a médiu analógovej fotografie. Súčasťou podujatia bude prednáška o fotografii aj o kresbe svetlom, ktorú povedie Ema Lančaričová, absolventka VŠVU. Akcia sa bude konať 16. októbra v Elektrárni Piešťany. Vstup je zdarma, no počet miest je limitovaný, preto sa treba v predstihu zaregistrovať na: linda.blahova@msks-piestany.sk.

(VÝ)STAVOPROJEKT

Mestské kultúrne stredisko mesta Piešťany organizuje výstavu pod názvom (VÝ)STAVOPROJEKT, a to v priestore foyer Malá scéna MsKS. Táto výstava potrvá do 26. novembra a je zameraná na mesto Piešťany. (Vý)Stavoprojekt Piešťany týmto uzatvára výskum činnosti projekčného ateliéru Stavoprojekt Trnava, ktorý rozšíril svoju pôsobnosť okrem Trenčína aj do Piešťan. Otváracie hodiny MsKS sú po telefonickej dohode v pondelok až piatok od 7.30 do 15.30 a od 18. do 20. hodiny, po telefonickej dohode.

(U.F.O.)

V Piešťanskej mestskej galérii je možnosť navštíviť výstavu JÚLIUSA KOLLERA s názvom FUTUROLOGICKÁ KULTÚRNA SITUÁCIA (U.F.O.). Táto výstava potrvá až do šiesteho novembra a predstavuje súbor fotografických performancií realizovaných umelcom v meste, odkiaľ pochádza. Výstava vzniká v spolupráci s Květoslavou Fulierovou, autorkou fotografií a celkovo je komponovaná ako herné prostredie v spolupráci s intermediálnym sochárom Matejom Gavulom. Súčasťou tohto prostredia je tiež grafický cyklus Svätopluka Mikytu.

Výstava Alice Kucharovič

Do konca októbra prebieha v ARTE výstava ilustrátorky Alice Kucharovič pod názvom Dovolenkári. Predstavuje sériu kresieb umelkyne, ktorá je vizuálnym denníkovým záznamom z jej vlastných dovoleniek a ciest. Výstava je otvorená každý štvrtok od 17.00 do 18.00 hod., prípade po dohode na: info@artapiestany.sk.

Workshop fotografie

V sobotu 23. októbra o 14. hodine sa koná tretí zo série fotografických workshopov v Ateliéri voľnej tvorby v Arte, ktoré pripravuje Ema Lančaričová. Tá predstaví a ukáže experimentálnu fotografickú techniku s názvom Polaroid emulsion lift, čo v preklade znamená prenesenie fotoemulzie z Polaroidovej fotografie na iný nosič Všetky podujatia na jednom mieste.
Viac o všetkých blížiacich sa kultúrnych akciách v piešťanskom regióne informuje kalendár podujatí na stránke Rezortu Piešťany: kalendar.rezortpiestany.sk.
Každý organizátor môže o podujatí v Piešťanoch a okolí informovať širokú verejnosť na stránke, stačí ak Rezort Piešťany kontaktuje prostredníctvom emailu podujatia@rezortpiestany.sk a dodá základné informácie o podujatí.
TS Rezort Piešťany

Populárne články