Úvod Kultúra Piešťanské Lido jedinečnou kulisou nového klipu. Nakrúcať sem prišli Francúzi

Piešťanské Lido jedinečnou kulisou nového klipu. Nakrúcať sem prišli Francúzi

REKLAMA
Esesko

Piešťanské Lido sa stalo kulisou pre prvý klip skupiny Korene. Nakrútiť ho prišli Francúzi, ktorých krása mesta očarila a rovnako ich nadchli slovenské ženy hp laptop touchpad driver. Korene sú pokračovaním muzikálovej kapely Jesus Christ Superstar účinkujúcej v predstavení Divadla na TrakOch. Šesticu rôznorodých ľudí spája láska k hudbe a poézii Download the android image. Klip bol nakrútený k zhudobnenej básni „Rásť treba!“ zo zbierky Kľúč od srdca, ktorej autorom je Anton Prídavok.

Korene – Nikoleta Drgoňová (gitara), Juraj Čúzy (bicie), Katarína Rajnicová (spev), Anita Hermanová (klavír), Gregor Krajčovič (spev) a Martin Jamrich (kapelník, basgitara)

Divadlo na TrakOch spojilo v predstavení Jesus Christ Superstar desiatky hercov, hudobníkov a tanečníkov 크롬 영화 다운로드. Počas vystúpení účinkovala vždy živá kapela, ktorá predstaveniu dávala jedinečný rozmer. Derniéra muzikálu v podaní trakovických ochotníkov zaplnila vlani v marci piešťanský Dom umenia a vyvrcholila dlhotrvajúcim neutíchajúcim potleskom 윈도우 10 인터넷 익스플로러 다운로드. Hudobníci si ako sa vraví „sadli“, a tak nečudo, že prišiel nový projekt.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„Korene sa sformovali v lete 2018 z členov kapely muzikálu Jesus Christ Superstar v predstavení Divadla na TrakOch Fallout 4. Hralo sa nám spolu tak dobre, že po skončení muzikálu sme si nevedeli predstaviť, že si už viac spolu nezahráme. Myšlienku založiť si vlastnú kapelu dostal Martin Jamrich a podporu našiel u Katky Rajnicovej, ktorá sa hneď pustila do písania hudby,“ priblížila vznik zoskupenia klaviristka Anita Hermanová spring bulletin board.

Kapelu tvorí šesť  členov a pomer v nej je vyvážený, tri ženy a traja muži 유니코드 다운로드. „Nadchla nás myšlienka vrátiť sa k textom našich slovenských básnikov a vyniesť ich späť na výslnie, kam právom patria. Vybrali sme si autorov Anton Prídavok, Ján Kostra, Krista Bendová, Marcel Herz, Vladimír Roy, Dlhomír Poľský a zhudobnili ich básne,“ hovoria hudobníci o repertoári, ktorý má po roku 11 piesní Download Acronis 2018. Tie chce skupina postupne púšťať do sveta. 

Prvý klip nakrútili na Lide a v Náryovskej kúrii

Členovia kapely sú z Piešťan, Veľkých Kostolian a Trakovíc, takže bolo jasné, že prvý videoklip bude nakrúcaný v Piešťanoch, keďže toto mesto všetkých spája lg 유심 다운로드. Rovnako ich spája radosť zo života a hrdosť na slovenské korene. Cesta proti prúdu je viacerým členom kapely vlastná, a tak sa po nej pustili i tento raz.  Začali od konca, prídavkom – zhudobnenou básňou Rásť treba od Antona Prídavku Hancom Office 2007.

Videoklip zrealizovali Mikele Carlino a Geremia Barillaro, francúzski priatelia slovenských hudobníkov. Pri exteriéroch padla voľba na piešťanské Lido a jeho očarujúcu atmosféru. Pri nakrúcaní autori okrem stromov a krásnych brečtanových porastov využili tiež UWO, ktoré vytvorili pred pár rokmi mladí architekti.  Interiérové sekvencie na nakrúcali v krásnych priestoroch  Nyáryovskej kúrie v Bučanoch.

Prvý verejný koncert majú Korene naplánovaný na   19. júla 2019 v Trakoviciach. Prvá skladba a klip k nej je výbornou pozvánkou:

-red- Foto: Korene

REKLAMA