Connect with us

Kultúra

Obľúbenú Shakespearovu komédiu uvedie divadlo Astroka

Published

on

Reklama

Najznámejšia a najhrávanejšia Shakespearova komédia  prináša skvelú zábavu, výborné herecké príležitosti,  vtipné scény, humorné situácie. Divadlo ASTORKA-KORZO ´90 s ňou príde do piešťanského Domu umenia 16. mája o 19.00 h.

[singlepic id=40166 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Milostný štvoruholník (Róbert Jakab, Rebeka Poláková, Juraj Kemka, Zuzana Konečná) predstavuje mladú, čistú či naivnú lásku, hoci zaľúbenci možno ani nevedia, koho vlastne milujú.  Ich protipólom je očarenie panovníka (Vlado Černý) mladou Amazonkou (Zuzana Porubjaková / Ágnes Jókai). A hlavne vzťah, ktorý dokáže pohnúť svetovými moriami i oceánmi – manželstvo kráľa a kráľovnej elfov a víl (Peter Šimun, Marta Sládečková), mimomanželské úteky, napríklad aj láska ku kuchtíkovi s hlavou osla (Lukáš Latinák)… Príbeh sprevádza komická skupinka, ktorá nacvičuje  divadlo (Boris Farkaš, Lukáš Latinák, Marián Miezga, Matej Landl, Ady Hajdu, Marián Labuda ml.). A za všetkými čudesnými udalosťami stojí Puk (Miroslav Noga) s kúzlami, čarami a zázrakmi, ktoré ovplyvňujú pozemský i božský svet.

Reklama

Originálne režijno-výtvarné riešenie Františka Liptáka a Petra Čaneckého nás privádza do orientálneho prostredia hotela či na čarovné miesta tajomného lesa, kde žijú elfovia a víly, bytosti, ktoré sú pre ľudské oko neviditeľné. Režisérom je uznávaný a aj v zahraničí oceňovaný Ondrej Spišák, ktorého režijná invencia prepája výnimočnú javiskovú imagináciu s netradičnými hereckými postupmi a vizuálnymi nápadmi. Ondrej Spišák získal Výročnú cenu Literárneho fondu 2012 za invenčné režijné poňatie svadobnej komédie Williama Shakespeara Sen svätojánskej noci v Divadle Astorka KORZO ´90. Za mimoriadne herecké výkony získali Prémie Litfondu 2012 za herecké výkony v Sne svätojánskej noci Marta Sládečková, Peter Šimun, Miroslav Noga.

Text: Tlačová správa Foto: Ctibor Bachratý/astorka.sk

Populárne články