Úvod Kultúra O súčasnom chápaní maľby sa dozviete viac vďaka Limitom umenia

O súčasnom chápaní maľby sa dozviete viac vďaka Limitom umenia

0
REKLAMA

Komunitné centrum Žiwell prináša možnosť spýtať sa, ale aj vyskúšať si niečo nové na umeleckom workshope Limity maľby, ktorý sa uskutoční 17. februára o 14.30 hod. Účastníci sa dozvedia o súčasnom ponímaní maľby vzdialenej od jej pôvodnej funkcie reálneho zobrazovania a zažijú jej kvality a hodnoty umenia ako takého. Okrem teórie čakajú na návštevníkov Žiwellu farby, štetce a hlavne experimenty.

Workshop je taktiež reakciou a výzvou na lepšie pochopenie vývoja svetového súčasného umenia, ktoré v Piešťanoch nedávno nezožalo veľký úspech u domáceho publika a skončilo sa svetovou blamážou – predčasným ukončením výstavy českého maliara Jiřího Načeradského, ktorá sa konala v Galérií Fontána Piešťany. Načrtáva tak i možnosť debaty o cenzúre.

REKLAMA

Workshop povedie študentka Animácie výtvarného umenia Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity Linda Blahová. Workshop je určený pre študentov a dospelých. Organizátori odporúčajú priniesť si so sebou staršie oblečenie či plášť. Príďte sa tvorivo odreagovať od každodenných povinností, každá zvedavosť je vítaná.

Vyústením workshopu bude výstava spoločného testovania limitov maľby spojená s vernisážou, ktorá bude predchádzať hlavnému bodu programu – kapele Modré Hory, ktorá zahrá v Žiwelli 24. februára.

Viac o udalosti sa dočítate na facebooku.

-inf-

REKLAMA