Úvod Kultúra Neušli sa vám lístky na Bohemian Rhapsody? Poďte dnes do najväčšieho jednosálového...

Neušli sa vám lístky na Bohemian Rhapsody? Poďte dnes do najväčšieho jednosálového kina na Slovensku

REKLAMA
Mlyny

Bohemian Rhapsody bolo v piešťanskom kine vypredané. Dnes (15.1.2019) máte šancu dostať sa na premietanie. Dom umenia Piešťany, kde je najväčšie jednosálové kino na Slovensku vád pozýva na projekciu, ktorá začína o 18:00 h. Vychutnajte si jedinečný príbeh skupiny Queen.

Bohemian Rhapsody popisuje hudobnú dráhu a jedinečnú životnú a umeleckú kariéru Freddieho Mercuryho od založenia skupiny Queen až po pamätný koncert Live Aid v roku 1985.

FIP

Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockovej skupiny Queen, jej hudby a predovšetkým Freddieho Mercuryho, ktorý svojou tvorbou aj životom vzdoroval všetkým stereotypom, vďaka čomu sa stal jedným z najvýraznejších umelcov svojej doby.

Film mapuje raketový vzostup nekonvenčnej skupiny prostredníctvom ich revolučného zvuku a ikonických skladieb ako napr. We Will Rock You, We Are the Champions alebo práve Bohemian Rhapsody. Ich príbeh začína bleskovým štartom, pokračuje neriadenou životnou špirálou a vrcholí nezabudnuteľným, strhujúcim vystúpením na koncerte Live Aid v roku 1985. Na jeho pódiu Queen v čele s charizmatickým Freddiem predviedli jednu z najväčších show v histórii rocku. Ich hudba bola a stále je obrovskou inšpiráciou pre celý svet.

Réžia:

Bryan Singer, Dexter Fletcher

Hrajú:

Rami Malek,
Lucy Boynton,
Joseph Mazzello, Gwilym Lee,
Ben Hardy,
Allen Leech,
Mike Myers
a ďalší.

Dráma / životopisný / hudobný USA/VB 2018, anglicky so slovenskými titulkami, 134 min., MP-12

Vstupné : 5,- €
Vstupenky si môžete zakúpiť v pokladni Domu umenia Piešťany v pondelok – piatok od 14.00 do 17.00 h a hodinu pred predstavením. Tel: Pokladňa: 033/24 58 001

PR

REKLAMA