Úvod Kultúra Na koncerte Belasého motýľa vystúpi Longital

Na koncerte Belasého motýľa vystúpi Longital

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Piešťany patria k šesťdesiatke slovenských miest a obcí, v ktorých sa  v piatok 10. júna uskutoční podujatie Deň ľudí so svalovou dystrofiou hp unix 다운로드. Akcia je súčasťou 16. ročníka kampane „Belasý motýľ / vaša pomoc – naše krídla“, ktorej cieľom je bližšie predstaviť verejnosti život ľudí s ochorením svalová dystrofia 미확인 다운로드. V komunitnom centre ŽiWell pri tejto príležitosti vystúpi bez nároku na honorár výnimočná kapela Longital. Celý výťažok zo vstupného tak pôjde na konto Belasého motýľa a podporu svalových dystrofikov, lístky môžete zakúpiť v Piešťanskom pivovare a ŽiWlli gpu tweak 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Svalová dystrofia je ochorenie svalov celého tela, spôsobuje bezvládnosť, odkázanosť na pomoc druhej osoby a rôzne pomôcky 애나벨 1 다운로드. Najťažšie formy ochorenia spôsobujú odkázanosť na dýchanie pomocou umelej ventilácie v domácom prostredí. Ochorenie má postupne sa zhoršujúci priebeh, ktorý sa nedá zastaviť a je nevyliečiteľné my uncle. Postihuje bábätká, deti aj dospelých. Kampaň Belasý motýľ organizuje občianske združenie Organizácia muskulárnych dystrofikov v Slovenskej republike 국가해양기본도 다운로드.

Akcia je spojená s verejnou zbierkou na kompenzačné pomôcky. Na základnú existenciu aj aktívne začlenenie do života potrebuje dystrofik špeciálne kompenzačné či zdravotnícke pomôcky Mackintosh. Tie však štát prepláca len čiastočne alebo vôbec. Výťažok z verejnej zbierky sa preto používa predovšetkým na doplatenie za pomôcky ako najmä: zdviháky, elektrické vozíky, špeciálne mechanické vozíky, elektrické postele, špeciálne sedačky, odsávačky hlienov, centrály elektrickej energie a iné špecifické pomôcky 다마고치 게임 다운로드. Vďaka podpore verejnosti môžu ľudia so svalovou dystrofiou žiť naplno svoj každodenný život.

-lt/Zdroj: Komunitné centrum ŽiWell, Organizácia muskulárnych dystrofikov v Slovenskej republike/Foto: archív/Video: Rádio_FM-

REKLAMA