Úvod Kultúra Ľudia mohli stráviť v kostoloch celú noc

Ľudia mohli stráviť v kostoloch celú noc

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Desiatky chrámov v celej Trnavskej arcidiecéze boli 27. mája otvorené do skorých ranných hodín. Medzi nimi aj piešťanský Kostol sv Xenonia 3. Cyrila a Metoda. Ako na začiatku nezvyčajného podujatia povedal správca farnosti Peter Sabol: „Máme čas až do siedmej. Vtedy začína ranná svätá omša.“

[singlepic id=13981 w=320 h=240 float=right]Noc kostolov odštartovala krátko pred 18.00 vyzváňaním zvonov 무한도전 473회 다운로드. Nasledovala obľúbená detská omša. Celebroval ju kaplán Róbert Vacula. Neskôr zostali v chráme iba dospelí, ktorí mali záujem s kňazmi otvorene diskutovať 젠 메이트 다운로드. Ľudia sa pýtali na vzťah evanjelickej a katolíckej cirkvi, otázky reinkarnácie a utrpenia, zaujímal ich aj názor kňazov na zrušenie celibátu website.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Potom sa mohli prítomní občerstviť malým pohostením, ktoré pre nich na fare pripravili. Diskusia tak pokračovala v uvoľnenej, neformálnej atmosfére 1987 free download. Hlavným bodom programu bolo premietanie filmu Listy Bohu. Kaplán Róbert Vacula sa pred jeho uvedením priznal, že to bol jeden z mála, pri ktorom sa rozplakal 윈도우 10 아이튠즈 다운로드.

V neskorých nočných hodinách sa konala adorácia a záverečné požehnanie.

[singlepic id=13997 w=320 h=240 float=left]Noc kostolov mala najväčší úspech v Trnave, kde sa na vstup do niektorých chrámov čakalo v radách 멜론 차트 top 100 다운로드. Verejnosti boli totiž sprístupnené aj veže a krypty (napríklad v Bazilike sv. Mikuláša), ktoré sú počas roka zatvorené. Pozornosť množstva návštevníkov prilákala aj Galéria Trnavskej arcidiecézy usim. Noc kostolov sa konala na podnet trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka, ktorý sa snažil do podujatia zapojiť chrámy v celom kraji. V tom istom čase sa boli otvorené dvere kostolov a katedrál v Rakúsku i Českej republike 유니클로 화면보호기 다운로드.

Pozrite si fotogalériu z obľúbenej detskej svätej omše, ktorú slúžil kaplán Róbert Vacula:

[nggallery id=755]

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA