Úvod Kultúra Ľudia chcú mať Jánošíka ako na platni

Ľudia chcú mať Jánošíka ako na platni

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Polstoročie Radošinského naivného divadla oslávia opätovným uvedením legendárnej hry. O začiatkoch svojej divadelnej kariéry, ale aj o plánoch do budúcnosti, hovoril Stanislav Štepka s novinármi pred predstavením v Dome umenia 유니팩 다운로드.

[singlepic id=39581 w=520 h=340 float=center]

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

 

„Mnohí mi hovorili, že by som sa mal venovať niečomu inému. Nevedel som to Sweet life download. Veľmi som chcel hovoriť z javiska nové myšlienky, aj keď myšlienky ešte neboli nijaké. Keď sa chce človek poučiť na vlastných chybách, tak toto bola taká ukážková záležitosť Jang Wook-jo download. Najprv treba niečo vedieť a potom to hovoriť. A hovoriť to zrozumiteľne a nahlas,“ spomína na svoju prvú hru, ktorú s ochotníkmi uviedol v Radošine v roku 1963 Windows 10 Explorer 11.

Vtedajší študent Pedagogickej fakulty v Nitre sa nedal odradiť. Založil autorské divadlo, ktoré sa preslávilo ešte pred rokom 1989 a dodnes má vypredané predstavenia po celom Slovensku Real Music.

„Nezmenili sa diváci, ale doba,“ porovnáva minulosť a súčasnosť Stanislav Štepka. „Diváci stále túžia po tom, aby boli v našom divadle človečina, humor, piesne a správa o súčasnosti 포켓몬스터 오메가루비 다운로드. Pravdivá, chlapská a niekedy aj nepríjemná. Pravda je v divadle vždy zaujímavá.“

Dnes by podľa jeho slov bola reakcia publika na slávnu repliku z Jánošíka „Robíme na pánskom celých 18 hodín node.js 이미지 다운로드? Nedalo by sa aj viac?“ úplne iná ako pred 40 rokmi (viac vo videu).

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=fEwBngW_Atg[/youtube]

Napriek tomu sa Radošinci rozhodli uviesť zľudovelú inscenáciu opäť ShowAppStore. „Jánošík bude v mnohom iný. V jednej scéne všetko zachováme, tak ako to bolo na platni, pretože ľudia chcú mať Jánošíka ako na platni 유튜브 프리 다운로드. Ale ostatným scénam pokoj nedáme. Sú tam nové piesne, nová hudba a noví herci.“

Obnovená hra dostane názov Jánošík po 300 rokoch a uvedú ju 17 제이 쿼리 다운로드. marca v Liptovskom Mikuláši, presne v deň výročia popravy legendárneho hrdinu.

V histórii Radošinského divadla je však niekoľko podobne významných míľnikov ako Jánošík. Vo videu sa od Stanislava Štepku dozviete, ktoré z nich považuje za najdôležitejšie.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=-BUtAlfbA6I[/youtube]

V jubilejnom roku sa fanúšikovia RND dočkajú dokumentárneho filmu, televíznych záznamov niektorých inscenácií aj premiéry hry Z čista jasna. Oslavy vyvrcholia Radošinskými Vianocami. S ochotníckym divadlom Hlavina naštuduje v lete principál RND svoju staršiu hru s názvom Ako bolo.

Text, foto a video: Martin Palkovič

REKLAMA