Úvod Kultúra Lodenica ukončila festivalovú sezónu, fanúšikovia si užili aj hudbu z Kusturicovho nového...

Lodenica ukončila festivalovú sezónu, fanúšikovia si užili aj hudbu z Kusturicovho nového filmu

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Na festivale Lodenica návštevníci oslávili 70-ku Pavla Žalmana Lohonku, zažili návrat legendy Middle of the Road na slovenské pódiá po 40-tich rokoch a vypočuli si najnovšie piesne Emira Kusturicu. Balkánsky hudobník a režisér fanúšikov potešil informáciou, že v septembri uvedie nový film „Na mliečnej ceste“ s Monicou Belluci v hlavnej úlohe 페인터 10 다운로드. Kapela Družina označila Lodenicu za najlepší festival sezóny a IMT Smile hovorili o zázraku. Na svoje si prišili fanúšikovia rôznych žánrov a fantasticky sa zabávali deti, tínedžeri, vysokoškoláci, dospelí aj seniori.

spiritual2web_resize

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Na festivale Lodenica sa návštevníci rozdivočili, aj si užili pohodu, dostali tradičnú dávku skvelej muziky, aj obrovské prekvapenia Moyamo. Hneď v prvý deň oslávili 70-ku s azda najvýraznejšou postavou na česko-slovenskej folkovej scéne Pavlom Žalmanom Lohonkom, zaspomínali na vynálezcu dobra Johna Dopyeru a rozdivočili sa s Desmodom. V sobotu festival privítal švédsku legendu Middle of the Road, ktorá sa na Slovensku vystúpila po 40-tich rokoch a zahrala najväčšie hity „Soley Soley“, „Chirpy Chirpy Cheep Cheep“, „Sacramento“ a ďalšie 카카오톡 데스크탑 다운로드. middleoftheroad2-web_resizemiddleoftheroad1web_resize„V súčasnosti ste oveľa relaxovanejší ako pred tými 40-mi rokmi. Vystupovať tu je ešte príjemnejšie, ľudia vyzerajú naozaj šťastní. V Piešťanoch sme po prvý raz, ale dúfam, že prídeme znova. Sú tu perfektní fanúšikovia, spievali spolu s nami a tancovali,“ vraví zakladateľ kapely, gitarista Ian McCredie 국악방송 다운로드.

cechomor1web_resize

Organizátori pri skladbe programu mysleli na všetky vekové kategórie a vyznávačov rôznych hudobných žánrov. Na Lodenici teda ani tento rok nechýbala kapela Čechomor, ktorá doteraz nevynechala ani jeden ročník, ale užili si to aj chalani z IMT Smile.
„Tento areál je bezvadný, môžeme sa tu prechádzať medzi ľuďmi, je tu naozaj dobre 미션 디럭스 바이블 다운로드. Urobili sme taký prierez našim repertoárom, vybrali sme aj piesne, ktoré sme dlho nehrali. Na jeseň pripravujeme nový album s dychovkou,“ tešil sa huslista kapely Karel Holas.

imtsmile1web_resize

„Je to paráda, keď sa ľudia bavia focus subtitles. Mám naozaj dobrý pocit, niekedy hovorím, že je to až zázrak. Vyjsť na pódium a stále baviť seba aj publikum,“ uviedol hneď po koncerte Ivan Tásler z IMT Smile. Posledný festivalový deň si fanúšikovia užili Františka Nedvěda, Allana Mikušeka, kapelu Kamelot, aj originálnu Družinu, ktorá hrá folklór v modernom šate.

tiebreak1web_resizetiebreak2web_resize„Hralo sa nám perfektne 한컴타자연습 97 다운로드. Všetci členovia v kapele sme sa zhodli, že za túto sezónu to bol najlepší festival. Bola tu skvelá atmosféra, čo je možno aj tým, že tunajší návštevníci presne vedia za čím idú. Chcú country, folk a ethno world, čo hráme my. Ja som sa do kapely vrátila po rokoch materskej dovolenky a musím povedať, že sa mi spieva veľmi dobre, sama za seba poviem, že asi aj lepšie ako pred ňou 방사형 배경 다운로드. Možno som dospela a dospel mi aj hlas,“ povedala speváčka Družiny Danka Kurtíková Ferienčiková.

Sobotný večer návštevníkov čakali najväčšie prekvapenia. Emir Kusturica im zahral ochutnávku z nového filmu, ktorý nakrútil po rokoch a prezradil, že v ňom hrá Monica Belluci. Snímku „Na mliečnej ceste“ odpremiéruje 9-ho septembra na festivale v Benátkach jvm 1.7 다운로드.kusturica3-web_resize„Vždy, keď sa vrátim na Slovensko, mám pocit, že som sa vrátil domov. Neviem, či je to preto, že som študoval v Prahe a chodil som sem často. Publikum na Lodenici je skvelé, ľahko a výborne sa s ním komunikuje. Slovenské publikum všeobecne je výborné a veľmi podobné balkánskemu exchange 2013 다운로드. Všetci sme Slovania, veríme v toho istého Boha, veríme v peniaze a v dievčatá. Máme podobný temperament a to je to hlavné,“ uzavrel s úsmevom Emir Kusturica.

Festival Lodenica, organizovaný agentúrou Topfest, ponúkol v Piešťanoch line-up, ktorý fanúšikovia hodnotili pozitívne a ocenili aj kvalitné služby i rôzne atrakcie pre deti.

-lt/Zdroj: TS PROPAGANDA HOUSE/Foto: Radoslav Lellák-

REKLAMA