Úvod Aktuality Najstarší občan Piešťan Ján Rúčka oslávil 101. narodeniny

Najstarší občan Piešťan Ján Rúčka oslávil 101. narodeniny

REKLAMA
Knebl

Najstarší občan Piešťan Ján Rúčka oslávil v pondelok 29. augusta už 101 rokov. Napriek vysokému veku je stále ešte čulý a i keď so sluchom má problémy, zrak mu ešte slúži, takže si rád prečíta noviny, alebo pozrie televíziu. Pri rozhovore prezradil jeho zať Ján Holík, že pán Rúčka má plán dožiť sa 110-tky 고전게임 남극탐험 다운로드. Oslávenec však jedným dychom dodáva, že ak Pán Boh dá. V mene primátora Miloša Tamajku poprial jubilantovi v piatok 26. augusta všetko dobré viceprimátor Tomáš Hudcovič 이니시스 플러그인 다운로드. V septembri oslávi 101. narodeniny aj najstaršia žena Piešťan Oľga Osvaldíková.

IMG_6140_resize

REKLAMA
Chlapci na panvici
Sheriff Taxi Piešťany

V roku 1932 sa dostal cez Červený kríž do českej Studnice, kde sa vyučil za stolára 권왕전생 다운로드. Remeslu sa venoval dva roky, keď každý deň dochádzal 16 kilometrov na bicykli do Topoľčian. Po skončení vojenskej služby sa stal vojakom z povolania, neskôr pracoval ako príslušník finančnej stráže a colník utorrent Hangul edition. Jeho povolanie ho zaviedlo do rôznych kútov Slovenska – pôsobil v Dúbravke, Holíčí, Pleši, ale aj Snine.

IMG_6132_resize

Ako 33-ročný sa oženil a so svojou manželkou Annou Sebíňovou bývali počas celého pracovného života v okrese Rimavská Sobota Super Bunnyman. Narodili sa im tri deti – dvaja synovia a jedna dcéra. V roku 1960 kúpil pozemok v Piešťanoch a ďalších 15 rokov trávil dovolenku na stavbe rodinného domu na Floreáte Helix Jump. Do nášho mesta prišiel Ján bývať až ako dôchodca, no naozajstný odpočinok si začal užívať len pred pár rokmi. Až do svojich 74 rokov pracoval ako stolár a neskôr kurič v Chirane More than 2 gigsed. Doma sa staral o záhradku, pestoval zeleninu, ovocie a kvety. Pomáha mu i viera v Boha, pochádzal zo silne katolíckeho prostredia. Pred pár rokmi ho podľa zaťa dokonca zrejme zachránila Camera raw 9.1.1.

-lt/Zdroj: Mesto Piešťany – Eva Bereczová/Foto: Mesto Piešťany, archív-

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba