Úvod Kultúra Lodenica s rekordnou účasťou a prvýkrát bez dažďa

Lodenica s rekordnou účasťou a prvýkrát bez dažďa

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Uplynulý 17. ročník festivalu Lodenica v autokempingu na piešťanskej Sĺňave sa tešil skvelej účasti a ešte krajšiemu počasiu. Každý z doterajších ročníkov poznačil dážď, či nepriaznivé počasie a konečne až rok 2015 priniesol zmenu, ktorá sa následne odzrkadlila aj na rekordnom počte návštevníkov Tigan download. Rodinný festival opäť potvrdil, že hudba spája a tak sa na jednom pódiu vedľa seba objavili švédski poloblázni zo skupiny Rednex, česká legenda Václav Neckář, emotívni IMT Smile, ale aj známe mená country, folku a trampskej hudby, ako František Nedvěd, Kamelot, Rangers či Fleret 교육방송 다운로드.

IMG_7335_resize

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

 

 

 

„Som jeden z mála pamätníkov, ktorí boli pri Lodenici od úplného začiatku a nepamätám si tak krásny ročník, čo sa týka počasia .Vždy musela spadnúť aspoň jedna kvapka TimeSpy download. Tento rok teda máme za sebou najsuchší ročník Lodenice. Samozrejme nepočítam snahu požiarnikov spríjemniť našim návštevníkom horúce dni,“ povedal o počasí spoluorganizátor Matej Hrubý Monster Federation.

IMG_6508_resize

„Veľmi sa teším skvelej účasti – síce nemáme ešte presné čísla, ale už podľa skúseností s týmto areálom odhadujem, že sme v návštevnosti vysoko prekonali všetky doterajšie ročníky Mamme game collection. Ukazuje sa, že otvorenie Lodenice pre viaceré hudobné žánre prináša osoh a čo ma teší najviac, pribúdajú nám celé rodiny a nielen dospelá generácia, ktorá pozná Nedvědovcov, Fleret, či Rangers 파이썬 강좌 다운로드. Vždy som chcel, aby to bol festival pre celé rodiny, ktoré si užijú dva-tri dni v príjemnom prostredí s ešte príjemnejšou muzikou,“ povedal šéf organizačného tímu festivalu Dušan Drobný Download copytrans control center.

lodenica1

O dobrú náladu sa na troch pódiách staralo 68 účinkujúcich a traja moderátori, ďalšie desiatky koncertov sa odohralo pri stanoch v stanovom mestečku, alebo priamo pri rieke Váh, ktorá tento rok priniesla výborné osvieženie Download customs law.

Už v prvý večer sa na hlavnom pódiu oslavoval vo veľkom. Česká country legenda Rangers-Plavci oslávila 50 rokov svojej existencie na hudobnej scéne Square's Dream. Piatkové popoludnie patrilo stáliciam ako Hop-Trop, či Kamelot s Romanom Horkým a večer zas hitom ako Lásko ztracená, Stín katedrál, Kdo vchází do tvých snú má lásko, ktoré ponúkal z pódia čoskoro 72-ročný Václav Neckář Ebs DakyuPrime download. Hity, ktoré mali za úlohu skôr zabaviť priniesla na piešťanské pódium skupina, ktorá má na konte vyše 10 miliónov predaných nosičov a nesmrteľné songy ako Cotton Eye Joe, Old Pop In An Oak alebo Wish You Were Here. Nikto nečakal skvelú hudobnú produkciu, ale skôr výbornú náladu a tú švédsky Rednex svojím „country-technom“ na Lodenicu jednoznačne priniesol.neckar2

neckar1

Premiéru na Lodenici tento rok zažila skupina Hex a tiež Ivan Tásler so skupinou IMT Smile, ktorí ponúkli špeciálnu verziu koncertu: „Najlepší a najemotívnejší koncert IMT Smile, aký som doteraz v ich podaní videl“, priznal Dušan Drobný, ktorý tiež ocenil, že skupina ponúkla veľa akustických verzií svojich hitov, ktoré dokonale sadli na tunajšiu atmosféru a do horúcej letnej noci priniesli veľmi príjemné zimomriavky.

imtsmile2

Sobotňajší program otvorila skupina Neřež spoločne s Katkou Koščovou, ďalší prešovčania Mloci šírili osvetu „vychodniarčiny“ podobne ako ľudová hudba Kandráčovci Ondreja Kandráča, ktorá viacerých prítomných príjemne šokovala svojou produkciou, v ktorej nechýbali ani svetové hity.

Aj vo finálový deň festivalu však prevládal na hlavnom pódiu country štýl a folk: Postupne sa predstavili Robert Křesťan a Druhá tráva, Simona Martausová, Žalman, Fleret a samozrejme v programe nemohlo chýbať ani meno Nedvěd…Tentokrát to bol František aj so svojim synom, ktorý ho doprevádzal v skupine Tie Break.

nedved1

Samotný festival Lodenica však ani tento rok nebol iba o samotnej hudbe, ale ako hovorí dramaturg festivalu František Grebeči: „Lodenica je o muzike, stretnutiach, ukončení letných radovánok. Proste Lodenica je o vychutnávaní.“

Už teraz sa tešíme na vychutnávanie Lodenice v roku 2016!

-lt/TS – Ján Kakaščík/foto: lt(1,2,3), Rado Lellák(4,5,6,7,8)-

REKLAMA