Úvod Kultúra Lidožúr vypukne už o pár dní, prinesie naozaj pestrý program

Lidožúr vypukne už o pár dní, prinesie naozaj pestrý program

REKLAMA

Po ročnej prestávke opäť v Piešťanoch, 6. edícia mestského hudobného festivalu Lidožúr s novou, sviežou dramaturgiou prinesie medziodborový dialóg a prepojenie medzi umelcami z rôznych odvetví, divákmi a priestorom. Znovu vytvorí priestor pre kreatívnu tvorbu len pár minút chôdze od centra mesta v nádhernom prostredí riečneho ostrova 아롱체 다운로드. Festival sa uskutoční 29. a 30. júla, bude zameraný na prezentáciu rôznych umeleckých žánrov. Cez svoju dramaturgiu má spájať komunitu a vytvárať vzťah k priestoru Lida, pričom pracuje na jeho včlenení do mestského života Piešťan 100세 인생 다운로드.

lido

REKLAMA
Knebl
PN Taxi
Dompek Pizza donaskova sluzba
Chlapci na panvici
Sheriff Taxi Piešťany
Buenos pizza  burger

V rámci hlavného hudobného programu zaznejú na dvoch stage-och osvedčené aj nové progresívne slovenské a české mená Windows 10 English Language Pack. Hrať budú Nvmeri, Please the trees, Max Bazowski, Núku, Snowdrop, Archívny chlapec a Dobropic, Says, Isama Zing, Hallogenerator, Floating Planet, DJi Tasun a Palo Čejka Samsung genuine firmware download. Svoju slovenskú premiéru absolvuje na Lidožúre nádejná rakúska synth-pop zostava Hearts Hearts, jeden z najpresvedčivejších debutov roka 2015 (podľa anglického portálu Drowned in Sound). Spojením hudby, tanca a videoartu vznikne multimediálne performance tanečníčky Katky Rampáčkovej, videoartistau Jakuba Pišeka a hudobníka Adama Dekana Steam downloads around the world. Ich tvorba prebehne priamo na mieste počas mikrorezidencie.lidozur_n.5

Návštevníci sa tiež stanú svedkami záverečnej prezentácie spolupráce s architektonickým kolektívom Woven 나는 부정한다 다운로드. Slávnostné odovzdanie funkčného objektu vo verejnom priestore Lida, vytvoreného účastníkmi Workshopu 1:1, otvorí festival. V programe tiež zaujme novinka v podobe krátkych prednášok small talks files from the Android web. Je to koncept krátkych prednášok „talkov“ na témy súvisiace s tohtoročným festivalovým programom – súčasný tanec a hudba či verejný priestor Free download of BearMix. Ilustrátor Marek Cina na svojom mikrorezidenčnom pobyte bude zachytávať atmosféru festivalu svojimi drobnými ilustráciami.IMG_0181_resize

Okrem hlavného programu festival ponúkne kreatívne workshopy, hudobnú dielňu, art inštalácie a videomapping v priestore Lida, happening “báseň na počkanie”, detskú zónu s divadelnými predstaveniami, originálny foodcourt v spolupráci s ŽiWell, pivné špeciály od Piešťanskeho pivovaru, možnosť ubytovať sa v stanovom mestečku priamo na ostrove a ešte o niečo viac wet air line.

Hudobný program:
Hearts Hearts /AT/
Nvmeri
Please the trees /CZ/
Max Bazowski
Núku
Snowdrop
Archívny chlapec & Dobropič
Says
Isama Zing
Hallogenerator
Floating Planet
Whithe
Tasun
DJ Reverend

Ďalší program:
Vernisáž objektu vo verejnom priestore / Woven + workshop pre návštevníkov Download the app again.
Ilustrátor Marek Cina počas celého festivalu bude zachytávať jeho atmosféru drobnými ilustráciami.
Small talks / krátke presnášky „talky“ na témy súčasnej hudby, tanca, či verejného priestoru.
Pohybový workshop s Katkou Rampáčkovou
Hudobná dielňa a workshop výroby nástrojov
Art inštalácie v priestore Lida
Báseň na počkanie
Detská zóna s divadelnými predstaveniami
Foodcourt v spolupráci s ŽiWell
Pivné špeciály od Piešťanskeho pivovaru Pojazdná Kaviarnička
Stanové mestečko

Festival je organizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu umenia a jeho hlavným organizátorom je občianske združenie Chyť sa roboty.

-lt/TS o.z. Chyť sa roboty-

REKLAMA