Connect with us

Kultúra

Legenda drum and bassovej scény Dj Fresh v live zostave na Grape festivale

Published

on

Reklama

Grape festival predstavuje ďalšie veľké meno tanečnej scény. Do Piešťan príde legenda a zakladateľ drum and bassovej scény Dj Fresh.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=W44aJOqwsig[/youtube]

Reklama

Dj Fresh aka Dan Stein je považovaný za vizionára tanečnej scény. Bol lídrom kultovej drum & bassovej kapely Bad Company, ktorej skladba The Nine bola vyhlásená za najlepšiu v histórii v danom žánri. Fresh sa neskôr osamostatňuje a v roku 2003 zakladá vlastný label Breakbeat Kaos s producentom Adamom F. Ihneď objavuje pre hudobný svet kapelu Pendulum a podpisuje s nimi kontrakt. Fresh sa však naďalej venuje undergroundovejšej scéne a tam sa mu darí. Môže sa pochváliť 12. prvými miestami v rebríčkoch tanecných UK-Charts a BBC radio 1. Po týchto úspechoch vydáva Fresh svoj prvý album Escape From Planet Monday so skladbami v spolupráci s Pet Shop Boys, DJ Shadow či Apollo 440. V roku 2010 sa vracia a to vo veľkom štýle. Album Kryptonite je vysoko cenený po celom svete a ukazuje novú tvár moderného Drum & Bassu. Jeho úspech zviditeľňuje singel Gold Dust, ktorý aj vďaka skvelému klipu spoznáva celý hudobný svet. Tretí album Nextlevelism (2012) už nekompromisne valcuje tanečnú scénu, prináša množstvo hitov ako The Feeling, The Power, skvelú Louder s hosťujúcou Sian Evans (Kosheen) a singel Hot Right Now, ktorý bol nominovaný na najlepšiu skladbu v Brit Awards za rok 2012.

Dj Fresh vystúpi na Grape festivale s verziou Live, čiže aj s bubeníkom, gitaristom, speváčkou, ktorú doplní MC. „Chceli sme, aby to bolo live vystúpenie a nie Dj set, lebo je to neporovnateľné, čo sa týka energie na samotnom koncerte. Veríme, že toto vystúpenie roztancuje celé letisko“, hovorí jeden z organizátorov Janči Trstenský.

Reklama

Text: Tlačová správa

Populárne články