Úvod Kultúra Laco Teren okomentoval svoje obrazy, zátišia s jablkami sú vraj spomienkou na otca

Laco Teren okomentoval svoje obrazy, zátišia s jablkami sú vraj spomienkou na otca

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Komentovaná prehliadka výstavy výtvarníka Laca Terena v Magna gallery na Teplickej ulici sa konala v utorok 28. júna za účasti kurátorky Silvie Lackovej Čúzyovej a ako hosť vystúpil aj teoretik umenia Norbert Lacko 초대장 양식 다운로드. Väčšinu nových diel, ktoré autor priniesol do Piešťan, tvoria akrylové maľby zátiší so zeleninou či ovocím. Tie s jablkami sú vraj spomienkou na otca Download the convenience store.

P1040407

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„Sú tam obrazy, ktoré vznikli v záhrade môjho otca na Mierove 열혈물어 다운로드. Kde sú jablká, tak je to doma. Tie maľby sú vlastne rozhovory s mojím otcom,“ uviedol L. Teren. Spomenul, že jeho otec mal veľkú záhradu, ktorú miloval 사나이 다운로드. Hoci ako dieťa neznášal v nej pracovať, dnes mu jej priestor poskytuje azyl.

 

Aj samotný názov výstavy Melancholický pútnik podľa neho hovorí o návrate ku koreňom 아크로벳 다운로드. „Zem je guľatá a každý sa vráti na to miesto, z ktorého vyšiel, takže ja sa vrátim vlastne do Piešťan,“ s úsmevom si pripomenul tiež svoje zážitky z prázdnin, ktoré trávil v Piešťanoch full hd videos.

Čítajte tiež: Laco Teren si myslí, že Piešťany majú skvelé svetlo pre maliarov

 

P1040422

Zátišia alebo kvety maľuje Laco Teren naozaj rád inside out movies. „Niekto povie že v roku 2016 niekto maľuje zátišia, tak je na hlavu, to isté aj s kvetmi. Ale ja mám z toho radosť. Preto vlastne zátišia,“ vysvetlil 아두이노 온 스크래치 다운로드. Teoretik umenia Noro Lacko však pripomenul, že práve tento námet súvisí s Mementom mori, sú teda takou pripomienkou pominuteľnosti.  „Áno, a preto je fascinujúce maľovať zátišia, ktoré vznikajú ako pripomienky rozpadu a pominuteľnosti ľudstva,“ prikyvoval výtvarník a pokračoval, že čím je starší, tým viac ho uchvacujú práve prírodné tvary 지번주소 다운로드. „Vidím citrón a je pre mňa fascinujúci. Kus nejakej hovädzej kosti je fascinujúci.“ Podľa neho takáto tvorba má dva momenty: „Keď sa na to dívam a potom, či viem niečo zobraziť tak, aby bolo zaujímavé aj pre ostatých 창세기전 3 다운로드. Od istého času myslím aj na človeka, ktorý sa na môj obraz bude dívať. Predstava, že ho robím iba pre seba, mi nie je celkom po chuti.“

P1040412P1040406

V súvislosti s námetom vystavených malieb autor, ktorý patrí k najuznávanejším predstaviteľom súčasnej výtvarnej tvorby na Slovensku,  pridal pár príhod zo svojich študentských rokov. Spolu so svojím hosťom hovorili tiež o kombinácii maľby s kresbou, trikoch, ktoré sa používali vo výzdobe kostolov, ako aj osobitom štýle velikánov svetovej tvorby. Na záver znovu zopakoval, že jeho snahou pri  tvorbe je okrem vlastnej radosti aj potešenie iných: „Maľujem obrazy, ale určite chcem, aby tešili aj ostatných. Aby tú istú radosť, ktorú mám ja z toho natierania, cítili aj oni.“

P1040389P1040436P1040430

Výstava Ladislava Terena Melancholický pútnik potrvá v Magna Gallery do 22. júla.

P1040308

-ad-

REKLAMA