Connect with us

Kultúra

Katarína Veľká zavítala do Piešťan

Published

on

Reklama
Reklama

V stredu 9. februára v piešťanskom Dome umenia predstavila svoj pohľad na ruskú cárovnú Katarínu Veľkú herečka Milka Zimková v monodráme s rovnomenným názvom Katarína Veľká. Pôvodnú hru napísala švédska autorka Kristina Jung avšak Milke Zimkovej, ktorá sa už tridsaťpäť rokov venuje monodráme sa zdalo jej poňatie príliš tvrdé, a tak si po preštudovaní historických prameňov Katarínu poľudštila.

[singlepic id=9601 w=320 h=240 float=left]Milka Zimková je najznámejšia slovenská predstaviteľka divadla jedného herca. Sama si upravuje hry, píše scenáre, režíruje, ale aj vymýšľa scény predstavení. Zimková knižne debutovala poviedkami Pásla kone na betóne v roku 1980. Osudy hlavných postáv scenáristicky dotvorila v spolupráci s režisérom Stanislavom Párnickým na filmovú podobu a zahrala si v nej hlavnú postavu. Podľa jej slov najradšej robí všetko sama, aby boli veci tak ako si predstavuje. Nakrúcania filmov, kde sa musela podriadiť predstavám režiséra, vraj pretrpela.

Milka Zimková rozpitvala majestátnu i hriešnu minulosť Kataríny Veľkej a podala iný pohľad na život veľkej ruskej cárovny popretkávaný vášňou a túžbou po kráse.

[nggallery id=465]

Reklama

Autor: db Foto: Tomáš Hudcovič – hugophoto agency

Populárne články