Úvod Kultúra Jozef Dodo Šošoka zomrel pred desiatimi rokmi, spomienka sa uskutoční v piatok

Jozef Dodo Šošoka zomrel pred desiatimi rokmi, spomienka sa uskutoční v piatok

REKLAMA

Dnes si pripomíname desiate výročie úmrtia (21. novembra 2008) špičkového jazzmana, ale i propagátora hudby a umenia, Jozefa Doda Šošoku white ness. Bubeník po svojom usadení sa v Piešťanoch vdýchol džezu v meste novú silu a energiu, výsledkom čoho bol vznik džezového festivalu, ktorý sa konal po prvý raz v roku 2005 클립아트 무료 다운로드.

Na Jozefa Doda Šošoku si spomenuli hudobníci v Bratislave 14 킨키 부츠 다운로드. novembra. V Piešťanoch sa chystá Hommage to Dodo Šošoka v piatok 23. novembra o 19:30 h v La Musica, ktorá je pokračovateľom aktivít Art Jazz Gallery, ktorú uznávaný hudobník založil Gomthree masm3.

REKLAMA
Chlapci na panvici
Sheriff Taxi Piešťany
PN Taxi
Dompek Pizza donaskova sluzba
Buenos pizza  burger
Knebl

J. Šošoka sa narodil sa 16. marca 1943 v Hronských Kosihoch. Vyštudoval pedagogickú fakultu v Nitre a Berklee College of Music v Bostone. Bol členom Pražského džezového kvarteta, zakladateľom a lídrom Slovenského jazzového kvarteta 귀트영 다운로드.

Za svoj prínos umeniu získal mnoho ocenení – americkú cenu Leo Danihelsa za hudbu, ceny za celoživotné dielo, propagáciu džezu doma i v zahraničí a za vernosť džezu udelenej Slovenským hudobným fondom 오라클 로그인 없이 jdk 다운로드. V roku 2003 pri príležitosti 60. narodenín získal Cenu primátora Piešťan za jeho prínos k rozvoju hudobného života v meste, v oblasti propagácie kultúry a v roku 2005 mu bola udelená Cena primátora mesta Piešťany – kultúrna osobnosť OneNote 2019.

-red- Foto: PIC

REKLAMA