Úvod Kultúra Jozef Dodo Šošoka zomrel pred desiatimi rokmi, spomienka sa uskutoční v piatok

Jozef Dodo Šošoka zomrel pred desiatimi rokmi, spomienka sa uskutoční v piatok

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Dnes si pripomíname desiate výročie úmrtia (21. novembra 2008) špičkového jazzmana, ale i propagátora hudby a umenia, Jozefa Doda Šošoku white ness. Bubeník po svojom usadení sa v Piešťanoch vdýchol džezu v meste novú silu a energiu, výsledkom čoho bol vznik džezového festivalu, ktorý sa konal po prvý raz v roku 2005 클립아트 무료 다운로드.

Na Jozefa Doda Šošoku si spomenuli hudobníci v Bratislave 14 킨키 부츠 다운로드. novembra. V Piešťanoch sa chystá Hommage to Dodo Šošoka v piatok 23. novembra o 19:30 h v La Musica, ktorá je pokračovateľom aktivít Art Jazz Gallery, ktorú uznávaný hudobník založil Gomthree masm3.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

J. Šošoka sa narodil sa 16. marca 1943 v Hronských Kosihoch. Vyštudoval pedagogickú fakultu v Nitre a Berklee College of Music v Bostone. Bol členom Pražského džezového kvarteta, zakladateľom a lídrom Slovenského jazzového kvarteta 귀트영 다운로드.

Za svoj prínos umeniu získal mnoho ocenení – americkú cenu Leo Danihelsa za hudbu, ceny za celoživotné dielo, propagáciu džezu doma i v zahraničí a za vernosť džezu udelenej Slovenským hudobným fondom 오라클 로그인 없이 jdk 다운로드. V roku 2003 pri príležitosti 60. narodenín získal Cenu primátora Piešťan za jeho prínos k rozvoju hudobného života v meste, v oblasti propagácie kultúry a v roku 2005 mu bola udelená Cena primátora mesta Piešťany – kultúrna osobnosť OneNote 2019.

-red- Foto: PIC

REKLAMA