Úvod Kultúra Hubina oslávila jubileum Majálesom

Hubina oslávila jubileum Majálesom

REKLAMA

Pestrý festival odštartoval v sobotu 4. mája Behom okolo Skalky, ale ešte večer predtým sa premietal film Pásla kone na betóne natáčaný na miestnom ihrisku 팔라 독 버그 판 apk 다운로드. To sa stalo dejiskom hlavných osláv 660. výročia prvej písomnej zmienky.

[singlepic id=42599 w=520 h=340 float=center]

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021

 

Ich súčasťou bolo vystúpenie folklórnych súborov (Modrovanky – Krojovanky, FS pri Hotelovej akadémii Ľudovíta Wintera, Trnafčan, Podhoranka), ale aj premiéra piešťanskej folk-rockovej kapely Slniečko, ktorá vo svojej takmer 30-ročnej histórii v Hubine nikdy nehrala Elvis Quick.

Priestor dostali aj ľudové tradície ako stavanie mája a varenie „hubinskej kašš“. Program doplnili ukážkami dobových súbojov rytieri z hradu Tematín 2018 최신가요 다운로드. Deti sa mohli voziť na koni alebo kŕmiť zvieratá z farmy Bylinka. Vrcholom večera bolo zapálenie vatry.

Obec Hubina sa v písomných správach objavuje po prvýkrát v roku 1353 Download the Adidas logo. Vtedy patrila pod panstvo hradu Tematín. Jeho vlastníkmi boli Kontovci, potom Ujlakyovci a Thurzovci. V roku 1433 daroval uhorský kráľ Ladislav Mikulášovi z Iloku za zásluhy obec Hubinu Download arcgis.

[nggallery id=2279]

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA