Úvod Kultúra Hotely Slovan a Lipa ukážu v ich plnej nádhere

Hotely Slovan a Lipa ukážu v ich plnej nádhere

REKLAMA

Piešťanské kúpeľné hotely Slovan a Lipa v ich plnej kráse a nádhere predstavia vo štvrtok 19. júla o 17:00 h vo výstavných priestoroch Balneologického múzea vo Vile dr 가상 디스크 다운로드. Lisku na Štafánikovej ulici. Múzeum pripravilo výstavu materiálov zo svojich zbierok spojených s tými dvomi niekdajšími pýchami mesta, ktoré momentálne však jazvia jeho tvár Truman Show subtitles.

Hotel Slovan

Hotel Slovan bol slávnostne otvorený v roku 1907 itools 다운로드. Dal ho postaviť budapeštiansky podnikateľ Adolf Rónai. Chcel konkurovať prosperujúcemu podniku rodiny Winterovcov. Rónai, podľa ktorého sa najprv hotel volal, sa však zadĺžil a luxusná stavba prešla do rúk budovateľov piešťanských kúpeľov movie Amur.

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Tí ho premenovali na Royal, pričom do roku 1912, kedy bola dokončená Thermia bol najlepším hotelom v širokom okolí. Mal výťah, elektrické osvetlenie, tančiareň, zimnú záhradu a originálne prepojenie jedálne s vonkajšou terasou Monster's Kids. Už vtedy však bolo jeho nevýhodou, že neposkytoval kúpeľné služby. V silnej konkurencii nových kúpeľných hotelov napriek tomu obstál aj po II highest quality on YouTube. svetovej vojne, ale už s novým menom – Slovan.

Ako vyzeral v roku 2011 sa môžete pozrieť tu 영한 번역기 다운로드.

Hotel Lipa

Secesná pamiatka z roku 1912 je dielom architektov Böhma a Hegedűsa, ktorí postavili aj hotel Thermia Palace a kúpeľný dom Irma mencoder. V medzivojnovom období bola Lipa symbolom kúpeľného luxusu a aj neskôr sa tam konali rôzne spoločenské podujatia. Koncom 80. rokov minulého storočia však začala chátrať a neskôr ju poškodil požiar. Ako vyzerá dnes sa môžete presvedčiť na vlastné oči, pričom pred piatimi rokmi bol stav takýto.

Výstava vo Vile dr. Lisku potrvá do 23. septembra.

-red- Zdroj: Balneologické múzeum Imricha Wintera

REKLAMA