Úvod Koktail Urbanex: Grand hotel Slovan

Urbanex: Grand hotel Slovan

REKLAMA
GM Dental Zubar

Urban exploration, v doslovnom preklade mestský prieskum, je prehliadka obvykle nedostupných objektov v meste Jang Wook-jo download. Sú to opustené a tajomné miesta, ktoré si okoloidúci bežne nevšímajú, prípadne sa im vyhýbajú. Cieľom urban explorerov je takéto miesta preskúmať, zdokumentovať a upozorniť na ne Windows 10 Explorer 11. Najpálčivejším problémom v centre Piešťan je hotel Slovan.

Niekedy dávno to bola najlukratívnejšia časť svetoznámeho kúpeľného mesta Real Music. Neďaleký Kolonádový most spájal luxusný hotel Slovan (predtým Royal) a okolité vily s Kúpeľným ostrovom a blízko to bolo aj do mestského parku 포켓몬스터 오메가루비 다운로드. Preto je záhadou, prečo budovy priamo v centre Piešťan stále chátrajú.

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba
Chlapci na panvici
Sheriff Taxi Piešťany
Knebl

Slovan bol slávnostne otvorený v roku 1907 node.js 이미지 다운로드. Dal ho postaviť budapeštiansky podnikateľ Adolf Rónai. Chcel konkurovať prosperujúcemu podniku rodiny Winterovcov. Rónai, podľa ktorého sa najprv hotel volal, sa však zadĺžil a luxusná stavba prešla do rúk budovateľov piešťanských kúpeľov ShowAppStore.

Tí ho premenovali na Royal a až do roku 1912, kedy dokončili Thermiu, zostal najlepším hotelom v širokom okolí 유튜브 프리 다운로드. Nechýbal mu výťah, elektrické osvetlenie, tančiareň, zimná záhrada ani originálne prepojenie jedálne s vonkajšou terasou. Už vtedy bolo jeho nevýhodou, že neposkytoval kúpeľné služby 제이 쿼리 다운로드. V silnej konkurencii nových kúpeľných hotelov napriek tomu obstál aj po II. svetovej vojne, ale už s novým menom – Slovan.

Konali sa tu plesy, tanečné zábavy aj koncerty klasickej hudby v rámci Piešťanského festivalu Peview. Ľudia, ktorí mali to šťastie a zažili atmosféru tejto starosvetskej budovy, spomínajú, že aj začiatkom 80. rokov minulého storočia, tam bolo cítiť atmosféru zlatej éry Winterovcov 트리오브세이비어 그리드 다운로드.

Napriek zachovanému luxusu vyžadoval Slovan v roku 1985 rekonštrukciu, tá sa však neuskutočnila dodnes. Národnú kultúrnu pamiatku v súčasnosti chráni zákon, jej vlastník – Slovenské liečebné kúpele Piešťany ročne investujú 50 tisíc eur na jej zabezpečenie a pravidelne sa objavujú fámy o tom, že sa konečne našiel investor, ktorý hotelu vráti jeho pôvodnú veľkoleposť.

Autor: urban_ex Foto: facebook.com

 

REKLAMA