Connect with us

Kultúra

Grape dopĺňa program: Blood Red Shoes, Le Payaco, Tornádo Lue

Published

on

Reklama

Piešťanský Grape festival zverejnil ďalšie mená. Už 10. a 11. augusta sa na letisku predstavia aj britská dvojica Blood Red Shoes a domáce legendy Le Payaco a Tornádo Lue.

[singlepic id=31002 w=320 h=240 float=left]Za názvom Blood Red Shoes sa skrýva ambiciózna dvojica muzikantov z Bristolu, gitaristka a speváčka Laura-Mary Carter a bubeník a spevák Steven Ansell. Debutový album Box of Secrets vydali v roku 2008, ktorý sa ihneď úspešne zaradil do top 50 v UK charts.

Reklama

Priamočiara a jednoduchá hudba s garážovým zvukom si okamžite našla svojich fanúšikov v indie-rockových vodách. Druhý album Fire Like This (2010) znie vyzretejšie, priniesol single Light It Up či Heartsink a kapela si postupne získala stabilnú pozíciu na najväčších hudobných festivaloch vo svete. V marci tohto roku vyšiel tretí štúdiový album In Time To Voices, o ktorom sa dvojica vyjadrila, že doň vložila všetky svoje skúsenosti a predstavivosť, aby dosiahla jeho dokonalosť. Ako znie naživo budeme môcť počuť už o dva mesiace.

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=Jtt2gM3rpZE[/youtube]

Reklama

[singlepic id=31003 w=320 h=240 float=left]Ešte koncom mája sa v programe festivalu Grape objavili aj dve zaujímavé domáce mená, ktoré nemôžeme opomenúť. Minulý rok sa vrátili na pódiá chalani z Le Payaco a aj keď ich hudobná budúcnosť nebola istá, predsa len sa rozhodli koncertovať aj v tomto roku. Ich skladby Dobrý večer priatelia, Sadni si mi na kolená alebo Pes priateľ môj asi nemusíme nikomu predstavovať, je dobré, že táto výborná kapela bude aj naďalej tešiť svojich fanúšikov.

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=h9xQr-9bl9A[/youtube]

[singlepic id=31004 w=320 h=240 float=left]Comeback ohlásila aj jedna z kľúčových kapiel slovenskej alternatívnej scény, bratislavská skupina Tornádo Lue. V intímnejšej trojčlennej zostave na čele so speváčkou Janou Tóthovou oprášila staršie skladby a dala im nové aranžmány, ale uviedla aj nový singel Nikto není. Grape bude v tomto roku jediný slovenský festival, kde skupina vystúpi.

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=wHtfo9XM1Xw[/youtube]

Text a foto: TS Grape

Populárne články