Úvod Kultúra Folkloristi smútia, zomrel profesor Štefan Nosáľ

Folkloristi smútia, zomrel profesor Štefan Nosáľ

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

V sobotu 22. júla večer vo veku 90 rokov zomrel profesor Štefan Nosáľ zakladateľ, umelecký vedúci a choreograf umeleckého súboru Lúčnica. 

Jeho takmer 70 ročné kontinuálne umelecké vedenie Lúčnice, ktorá sa ako reprezentačné teleso interpretujúce originálnu národnú kultúru zaraďuje medzi najlepšie svetové súbory vo svojom odbore, je odborníkmi i širokou verejnosťou považované za svetový unikát 무료 성경 듣기 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„V srdciach veľkej rodiny lúčničiarov i celého Slovenska zostane Štefan Nosáľ navždy s nami,“ žialia členovi súboru. 

Štefan Nosáľ sa narodil 20 피파17 다운로드. januára 1927 v Hriňovej. Pôsobil ako choreograf, umelecký vedúci, režisér aj pedagóg. Spolupracoval so Slovenským národným divadlom (Krútňava, Na skle maľované a iné), Pražským národným divadlom, Belgickou kráľovskou operou atď 닥터후 시즌1 다운로드. Výrazný bol jeho odborný prínos vo funkcii predsedu odborných porôt choreografických súťaží a významne ovplyvňoval aj amatérske súborové hnutie Premier Pro 2.0. Umelecký súbor Lúčnica začal viesť v roku 1951. V roku 1989 dostal titul národný umelec, v roku 1997 Rad Ľudovíta Štúra II. triedy a v roku 2007 sa stal laureátom Pribinovho kríža I Smurf game. triedy.

Česť jeho pamiatke!

-th- Zdroj: FB Lúčnica Foto: -vv-

REKLAMA