Úvod Kultúra Filharmónia zaujala nielen znalcov

Filharmónia zaujala nielen znalcov

REKLAMA

Dramaturgovia Piešťanského festivalu dodržali tradíciu a aj 56. ročník otvorili v Dome umenia 16. júna koncertom Slovenskej filharmónie farpoint spread 다운로드. Ale ešte predtým zazneli z terasy fanfáry, ktoré navodili počas horúceho teplého večera sviatočnú atmosféru.

REKLAMA
Chlapci na panvici
Dompek Pizza donaskova sluzba
Knebl

„Program úvodného večera je pripravený veľmi príjemne, nielen pre znalcov vážnej hudby, ale aj pre širokú verejnosť,“ povedala riaditeľka Domu umenia Edita Bjeloševičová 닌텐도 마리오카트 다운로드. Sólistom prvej časti programu zloženého z diel klasikov, bol český klavírista Jiří Kollert. S najvýznamnejším slovenským symfonickým orchestrom interpretoval Koncert pre klavír a orchester č Mac Civilization. 1 b mol, ktorého autorom je Piotr Iljič Čajkovskij. Jiří Kollert vystupuje v mnohých krajinách Európy v Kanade a hlavne v Japonsku, kde sa teší veľkej popularite game booster. Okrem častých koncertov tam nahral niekoľko albumov s majstrovskými interpretáciami klasikov.

Po prestávke pokračovali filharmonici pod vedením Leoša Svárovského Uhorskými tancami Johannesa Brahmsa 영화 넬 다운로드. Najpopulárnejšie skladateľovo dielo je inšpirované rómskou ľudovou hudbou a svojou energiou zdvíhalo divákov zo stoličiek.

Na záver ponúkla Slovenská filharmónia Slovanské tance Antonína Dvořáka, ktoré českého skladateľa preslávili po celom svete Microsoft Explorer 11. V dynamike tohto diela sa skrýva spojenie slovanského folklóru a majstrovskej kompozície. Orchestrálne prevedeniu mu iba dodáva na originalite.

Čítajte tiež: Piešťanský festival: SĽUK, Dvorský aj Báthoryčka

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA