Connect with us

Kultúra

Festival Fest Dobré Bohunice sa nezadržateľne blíži

Published

on

Reklama
Reklama

Už o dva týždne, od piatku 30. júla do nedele 1. augusta, sa koná v Jaslovských Bohuniciach festival Fest Dobré Bohunice. Prvý ročník podujatia sa uskutočnil v roku 2002, takže čo nevidieť bude festival oslavovať desiate výročie. Podujatie každoročne naberá na kvalite aj rozmeroch, o čom svedčí i tohtoročný program.

Nabitý Fest Dobrý piatok 30.júla Honza Nedvěd, Peter Lipa, Heaven´s Shore … a ďalší

[singlepic id=1927 w=320 h=240 float=left]Tak piatkový program bude naozaj “festdobrý”! Nabitý headlinermi ako Honza Nedvěd s kapelou, či fenomenálny Peter Lipa s Bandom a bluesmanom Bobošom Procházkom, ale taktiež znovuzrodenými Heaven´s Shore (GB). Jednoducho už v prvý deň môžeme očakávať pravú festivalovú atmosféru. Neváhajte prísť skôr a zabezpečiť si miesto pre stan v stanovom mestečku (samozrejme zadarmo). Práve tí, ktorí prenocujú v stanovom mestečku, či na neďalekom internáte zažijú naplno i obľúbenú nočnú scénu, kde sa chystá naozajstný jam session plný nielen bluegrassu. Piatkový večer na Fest Dobré Bohunice sa jednoducho nedá vynechať!

V sobotu sa festdobre vytancujete!!! Fleret, Kochanski, BlueGround, Neznámi a ďalší… v druhý festivalový deň!

Reklama

Druhý festivalový deň začína už v noci z piatka na sobotu a riadnym bluegrassovým nášupom o ktorý sa postarajú dve z najsilnejších zostáv tohto žánru v Čechách a na Slovensku. Monogram je pojmom, ale i legendou nielen na českej bluegrassovej scéne, a tak isto spolu so slovenskými GrassCountry predvedú nefalšovaný bluegrass jam session.

Už predpoludním sa popri rôznych súťažiach a atrakciách predstavia prvé kapely na scéne v parku. V príjemnom dotyku pod klenbou anglického parku zažijete naozajstné spektrum menšinových akustických žánrov. Počnúc countrybluegrassovou zostavou Vodopád, ktorá je už na slovenskej scéne úctyhodný čas, pokračujúc úspešným zoskupením I.C.Q. z Čiech, Klenotmi pesničkára Eda Klenu, či famóznym ethno v podaní Karpatského horkého.

[singlepic id=1926 w=320 h=240 float=right]Amfík scéna sa rozozvučí podvečer spolu s Pacipacifikom, štafetu prevezmú BlueGround, ktorí ako jedna z mála country kapiel má naozaj kvalitný americký štýl. Ovenčený skvelou kritikou od fajnšmekrov predurčujú naozaj skvelý zážitok. Nemalou mierou sa o početné sobotňajšie publikum postará najlepší spevák Los Angeles Erick Macek (USA). Nasledujúc jednou z najúspešnejších slovenských country zostáv – skupinou Neznámi naštartujeme riadnu tešenicu, ktorú ešte viac rozpumpujú Kochanski. Toto zoskupenie splnilo sen zosnulého Mariána Kochanského z Lojza a verte mi bude to riadna pecka. Záver večera na amfík scéne bude patriť už legende a to skupine Fleret s Jarkou Šulákovou. Kto by nepoznal Zafúkané, či Sbohem Galánečko. Ale pozor po polnoci nekončíme! Opäť je tu nočná scéna, na ktorej sa s tými najstaršími a najkrajšími songami predstaví Roman Horký z Kamelotu. Nebude určite chýbať Ahoj Pegi, Zrození hvězd, Čas rozchodu a ďalšie a to naozaj v intímnej atmosfére nočného parku. Ešte pred Romanom  sa však predstaví v komornom akustickom duchu Bystrík (víťaz CocaCola Popstar) a nebudete chápať ako jeho piesne dostanú nový šat za doprovodu akustických gitár, či bendža.

…už sme pri programe v nedeľu, na ktorú sa tiež oplatí tešiť… Veď nebude chýbať ani Allan Mikušek, HOP-TROP, Bobova Dieta, Mariachi Sin Fronteras a ďalší. Fest Dobré Bohunice sú tradične miestom, kde sa dá i zabaviť a vyšportovať. Okrem divadiel, súťaží a atrakcií pre deti, či dospelích zažijete tiež divadlo, dogdancing s Monikou Olšovskou a jej border kóliami, výtvarníkov, remeselné trhy, či vodácke súťaže. Veľkej obľube sa tešia i Majstrovstvá vesmíru v skákaní pupkáčov na priľahlom rybníku. Toto podujatie opäť sľubuje tú pravú „festdobrú atmosféru“, ktorej sa ťažko odoláva.

Viac info na www.festbohunice.sk

Autor: TS   Foto: Fest Dobré Bohunice

Atmosféra minuloročného festivalu:

[nggallery id=65]

Populárne články