Úvod Kultúra Elektrárňa predstaví výstavu kúpeľnej architektúry

Elektrárňa predstaví výstavu kúpeľnej architektúry

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Slávnostné otvorenie výstavy s názvom „Hot Modern“ plánuje Elektrárňa Piešťany v pondelok 14. decembra o 17:00. Výtvarníčka Andrea Kalinová, architekt Martin Zaiček a fotograf Peter Kuzmin prostredníctvom svojho dlhodobého projektu prezentujú veľkolepú kúpeľnú architektúru 20 신과함께 인과 연 다운로드. storočia na Slovensku. Na vernisáži si budete môcť vypočuť prednášku architekta Martina Zaička a prezrieť viaceré stavby liečebných domov, nachádzajúcich sa v rôznych kútoch Slovenska. 

11403344_1072844662745552_1601458332005061113_n

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Výstava Hot Modern nadväzuje na projekt Opustená (re)kreácia, ktorý sa snaží od roku 2014 mapovať a dokumentovať stav existujúcich reliktov architektúry modernizmu, prvorepublikových objektov postavených vo funkcionalistickom štýle 캔디팡 다운로드. Sústreďuje sa najmä na veľké koncepcie urbanizmu a architektúry liečebných domov, hotelov a komplexov neskorého modernizmu, navrhnutých v období 60 Download all marvels. a 70. rokov 20. storočia. Cieľom projektu „Hot Modern“ je zaznamenať súčasný stav a životný cyklus týchto veľkolepých architektonických koncepcií v slovenských kúpeľoch a taktiež zabrániť budúcemu znehodnoteniu kúpeľnej architektúry, ktorá sa ešte nachádza v takmer intaktnej podobe martial arts drama.

„Liečebné domy zrodené najmä v projektovom ústave Zdravoprojekt vyriešili problémy kapacity slovenských kúpeľov, avšak aj zásadne zasiahli do mierky existujúcej architektúry 윈도우 10 자바 다운로드. Ich prítomnosť je však mementom veľkých ambícií, ktoré často nestihli v dôsledku normalizácie dosiahnuť realizácie. Príkladov takejto architektúry je mnoho, ich spoločenské a vedecko-odborné zhodnotenie a docenenie je ale stále pred nami 화웨이 다운로드. Liečebný dom Krym v Trenčianskych Tepliciach, LD Fatra v Turčianskych Tepliciach, LD Baník v Bojniciach, liečebné domy a hotely vo Vysokých Tatrách sú len malým príkladom dedičstva tejto pomerne krátkej éry budovania kúpeľnej kultúry na Slovensku Windows 7 in English. Mnohé stavby sa po desaťročiach užívania stali obeťou zabudnutia, opustenia alebo neodborného narábania či prebudovania, ktoré často poprelo ich pôvodnú myšlienku architektúry,“ znie anotácia výstavy na facebookovej stránke 트와이스 시그널 뮤비 다운로드.

-lt/zdroj: facebook/foto: Andrea Kalinová, Peter Kuzmin-

 

REKLAMA