Connect with us

Aktuality

Dve novinky od legiend na Cinematiku: Mapy ku hviezdam ocenili aj v Cannes

Published

on

Reklama

Medzinárodnému filmovému festivalu Cinematik sa na poslednú chvíľu podarilo do programu zaradiť dve novinky od dvoch legendárnych režisérov: v Cannes ocenené Mapy ku hviezdam Davida Cronenberga a Žiarlivosť Philippa Garrela. Deviatky ročník festivalu Cinematik sa uskutoční v dňoch 10. – 15. septembra v Piešťanoch.

Film Mapy ku hviezdam (Maps to the Stars) patril medzi najlepšie prijaté a najviac diskutované na tohtoročnom festivale v Cannes. Nakoniec bol aj ocenený, keď predstaviteľka hlavnej hrdinky Julianne Moore získala cenu pre najlepšiu herečku. Moore stvárňuje herečku, ktorá sa snaží získať rolu v remaku filmu, ktorý pred mnohými rokmi preslávil jej matku. Verí, že jej to pomôže vysporiadať sa s minulosťou a s matkou, ktorá ju týrala.

Reklama

Maps to the Stars

REKLAMA

Reklama

PNKYPEGO

 

Cronenberg opäť ponúka divoký príbeh, tentokrát z prostredia Los Angeles a Hollywoodu. S čiernym humorom zobrazuje hollywoodsku rodinu, ktorej členovia sa ženú za slávou, idú si navzájom po krku a snažia sa zahnať nemilosrdných duchov vlastnej minulosti. Výsledkom je príbeh o dravej potrebe slávy a uznania v 21. storočí. Okrem Julianne Moore sa vo filme predstaví Mia Wasikowska, Robert Pattinson, alebo John Cusack.

Keďže Mapy ku hviezdam sa nemohli hrať na žiadnom festivale do skončenia festivalu v Toronte, Cinematik ho bude premietať doslova prvý deň, keď je to možné – 15. septembra ako svoj úplne posledný film.

Philippe Garrel patrí medzi najvýraznejšie osobnosti generácie režisérov, ktorí nastúpili po francúzskej novej vlne. Svojimi neskorými filmami sa opäť vrátil do pozornosti festivalov a kritikov – aj vďaka spolupráci so svojim synom, hereckou hviezdou Louisom Garrelom. Aj u nás je známy najmä ich prvý spoločný film, autobiograficky ladení Pravidelní milenci (Les amants réguliers) o udalostiach z mája 1968.

Ich zatiaľ posledný spoločný film Žiarlivosť (La jalousie) vychádza taktiež z režisérových spomienok, tentokrát však na jeho otca, tiež známeho herca Maurica, ktorého stvárňuje práve Louis. Ide o jednoduchý príbeh o láske a nevere: asi tridsaťročný, životom pretĺkajúci sa herec opustí svoju rodinu a skúsi hľadať šťastie s novou ženou. Snaží sa pritom udržať si vzťah so svojou malou dcérou, no nie je to jednoduché. Film Žiarlivosť je uvádzaný v spolupráci s Francúzskym inštitútom.

Zdroj:  Tlačová správa Cinematik

Prečítajte si aj: Cinematik už zverejnil program, ponúka skoro stovku filmov

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept

Populárne články