Connect with us

Kultúra

Dnes v Dome umenia o alibizme, beštialite, klamstve, hlúposti a manipulácii

Published

on

Reklama
Reklama

V piešťanskom Dome umenia si dnes večer o 19.00 h môžete pozrieť hru Slawomira Mrožeka Stroskotanci v podaní Divadielka Galéria pri Mestskom kultúrnom stredisku v Novom Meste nad Váhom. Hru režíroval Robo Kočan.

69001_563958786971522_1994998638_n

Slawomir Mrožek, poľský dramatik, sa považuje za jedného z otcov  a zakladateľov absurdného divadla, svoje postavy často skúša vo vyhrotených a absurdných situáciách plných nečakaných zvratov. Stroskotanci sú hrou o alibizme, beštialite, klamstve, hlúposti a manipulácii. Inscenácia nám prostredníctvom troch stroskotancov (I. Radošinský, J. Kazda, J. Kincel) ukazuje, ako ďaleko je človek schopný vo svojich manipuláciách zájsť, aby dosiahol svoj cieľ, a rovnako aj to, do akej miery je ochotný nechať sa zmanipulovať. Demonštruje, ako sa dá pomocou demagógie presadiť aj nezmysel.

Hra v réžii Roba Kočana dramaturgicky voľne nadväzuje na úspešnú inscenáciu Mrožkovej hry Letný deň, ktorá získala viaceré ocenenia od inscenácie sezóny cez ceny za réžiu, herecké výkony a scénografiu na Festivale Aničky Jurkovičovej až po prvenstvo na Festivale Zuzany Kardelisovej v Srbsku.

Reklama

Účinkujú: Ivan Radošinský, Juraj Kazda, Ján Kincel, Ján Kochan, Daniel Mikuláš, Tomáš Bačo
Autor: PR DU

Populárne články