Úvod Kultúra Deväť rokov študoval fakty o Gustávovi Husákovi, teraz ich v knihe ponúka...

Deväť rokov študoval fakty o Gustávovi Husákovi, teraz ich v knihe ponúka aj nám

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Deväť rokov venoval historik Michal Macháček štúdiu faktov o osobnosti Gustáva Husáka posledného prezidenta Československej socialistickej republiky 라이젠 다운로드. Výsledkom je viac než šesťstostranová kniha, ktorá vychádza z výsledkov výskumu doteraz neznámych prameňov z českých, slovenských a ruských archívov i materiálov zo súkromného archívu rodiny Komodo Time Machine. V pondelok 26. marca príde mladý český historik do Piešťan, aby svoju novú knihu predstavil aj v našom meste.

Prezentáciu v Piešťanskom informačnom centre zastrešuje Mestská knižnica v Piešťanoch za spolupráce Seniorského parlamentu Lee Sun-hee's song. Jej začiatok je naplánovaný na 17:00 h. Je to v poradí piata prezentácia tejto publikácie na Slovensku.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Cieľom bolo splatiť historiografický dlh, keď chýbala podrobná a zároveň komplexná biografia o živote a diele tohto slovenského a československého politika,“ vysvetľuje M reverse trial pc. Macháček. Knihu vydalo nakladateľstvo Vyšehrad v roku 2017 a vznikla na Karlovej univerzite v rámci programu PROGRES Q09: Historie – Klíč k pochopení globalizovaného světa sound file. Jej náklad bol 3500 kusov avšak už sa robili tri dotlače, takže celkovo už bolo predaných približne 7000 výtlačkov. 

Syn Gustáva Husáka, Vladimír, skonštatoval: „Zdá sa mi, že autor knihy pozná môjho otca lepšie ako ja sám.“

Meno Gustáva Husáka (1913–1991) je najsilnejšie spojené s  obdobím normalizácie 70 like fate you love. a 80. rokov. kedy prichádzala na svet generácia „Husákových detí“. Nová Husákova biografia z pera historika Michala Macháčka sleduje dlhú kariéru posledného prezidenta komunistického Československa od samého začiatku a zameriava sa Husákov pôvod a rodinné zázemie, mladosť, štúdium a vstup do Komunistickej strany Československa, jeho pôsobenie počas vojny a Slovenského národného povstania, v povojnovej politike, jeho odsúdenie v procese so slovenskými „buržoáznymi nacionalistami“, úspešne zavŕšené úsilie rehabilitácie a postupný návrat na mocenské výslnie 우라라 미로첩 다운로드. Bokom nezostal ani Husákov osobný život, kde kniha prináša tiež nové zistenia. Symbol stuhlosti a stagnácie  normalizačnej doby tak v Macháčkovej knihe vystupuje ako osobnosť s viacerými vrstvami 사무라이 쇼다운 5 스페셜 다운로드. Je prvou ucelenou monografiou o G. Husákovi nielen v českej historiografickej produkcii.

-red- Zdroj: http://www.ivysehrad.cz/kniha/gustav-husak/

REKLAMA