Úvod Kultúra Deň architektúry bude o úspechoch aj sklamaniach z verejných priestorov

Deň architektúry bude o úspechoch aj sklamaniach z verejných priestorov

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Nedávne rekonštrukcie zmenili ráz pešej zóny, centra mesta aj nábrežia. Ostatné miesta na svoje znovuzrodenie ešte čakajú 윈도우7 기본게임 다운로드. Rovnako ako verejné budovy a park. V ako stave sú a čo potrebujú naše ulice a križovatky? Naprieč mestom na bicykloch v sprievode tvorcov verejných priestorov Korean fonts.

[singlepic id=35724 w=320 h=240 float=left] Piešťany sa aj tento rok stanú jedným z mála slovenských miest zapojených do podujatia Deň architektúry organizovaným najmä v Česku 매크로 다운로드. Poznávacou cyklojazdou na tému verejné priestory budú sprevádzať odborníci, ktorí vysvetlia, ako by mal verejný priestor fungovať, pre koho je budovaný a kým je užívaný 감자별 다운로드. Zraz účastníkov je v sobotu 5. októbra o 14.00 z pred sochou Barlolámača.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Podujatie sa začne prechádzkou po pešej zóne v sprievode Bohuslava Perneckého, jedného z jej autorov 알리아스 다운로드. Piešťanský architekt, ktorý spolu s kolegami za tento projekt získal cenu CE.ZA.AR, objasní svoje zámery, priblíži použité prvky aj materiály 마이크로소프트 픽스잇 다운로드.

Nasledovať bude zastávka na nedokončenom námestí na Nálepkovej ulci. Priestor pred obytnými domami a kanceláriami donedávna slúžil ako nelegálne parkovisko 기생수 파트1 자막 다운로드. Málokto vie, že existujú plány na jeho úpravu a v budúcnosti tam možno rozšíri promenádna atmosféra pešej zóny a napokon príde aj k prepojeniu s priestorom pred Auparkom 신서유기 6 3화 다운로드.

Úpravu okolia tohto nákupného centra projektoval taktiež Bohuslav Pernecký. Účastníci Dňa architektúry si preto vypočujú jeho komentár k tomuto miestu our story. Potom sa po Teplickej ulici presunú na bicykloch k mestskej knižnici, ktorá nedávno prešla rekonštrukciou a takisto plní funkciu verejného priestoru 오라클 xe 다운로드. Cyklojazda bude pokračovať cez Floreát, okolo potoka Dubová a Sĺňavy do mestského parku, kde verejnosť oboznámia so svojimi zámermi víťazi sútaže na jeho revitalizáciu.

Deň architektúry sa skončí v komunitnom centre ŽiWell, výstavou architektonických projektov, ktorých realizácia sa z rôznych dôvodov odkladá.

V Čechách, na Slovensku a tento rok aj v Londýne organizuje Deň architektúry občianske združenie Kruh. Cieľom prednášok a diskusií je sprostredkovať dialóg o architektúra medzi odborníkmi a verejnosťou. Podujatie má tiež pomôcť objavovať architektúru, často aj tam, kde zdanlivo žiadna nie je.

Text: Tlačová správa

REKLAMA