Úvod Kultúra CityFest Piešťany predstavuje ďalšie mená, zahrajú Xindl X, Le Payaco a King...

CityFest Piešťany predstavuje ďalšie mená, zahrajú Xindl X, Le Payaco a King Shaolin

REKLAMA

CityFest sa blíži a k headlinerovi, ktorým je David Koller Band a menám akými sú Kali, Malalata či Walter Schnitzelsson, či Miro Jaroš najnovšie pribudli Xindl X, Le Payaco a King Shaolin. Program festivalu  sa tak pomaly plní mixom žánrov a hudobných štýlov 올레체 neo 다운로드. Podujatie je naplánované už na 27. až 29. mája.

XINDL-XXindl X

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Dompek Pizza 2021

Xindl X Je Pražský popový pesničkár php file upload. Skladá auto – protest – songy (ako sám definuje svoj žáner), v ktorých sa nebojí miešať hip-hopové frázovanie a veselé rýmy s vážnymi témami 실업인정신청서 다운로드.

Svoj debutový album Návod ke čtení manuálu vydal v roku 2008. Za tento album bol nominovaný na cenu Českej hudobnej akadémie Anděl v kategórií folk a country Java poi Excel download. V roku 2010 vydal album Praxe relativity a získal ocenenie Skokan roka v ankete Český Slávik.
V roku 2014 vydal album nazvaný Cecháček Made, z ktorého pochádzajú skladby ako Cečháček a totáček, Barbýna, V blbým věku, či Cudzinka v tvojí zemi 윤미래 angel 다운로드.

Od roku 2014 má taktiež vlastnú rozhlasovú reláciu Xindloviny, v ktorej vtipne glosuje aktuálne politické a spoločenské témy. Z tohto programu pochádzajú napríklad pesničky Jaro, Milý Ježíšku, Selfie song, alebo Zdravíme vás, pane prasidente Vampire Hunter d Download.

Xindl X je nielen talentovaný hudobník, ale aj vyštudovaný scenárista, pracoval na scenároch k filmu Restart, či seriálu Comeback.

LE-PAYACO

Le Payaco

Skupina Le Payaco vznikla v roku 1996 v zložení Tomáš Sloboda (gitara, piano, spev), Martin Stempel (basa, spev), Juraj Vitéz (bicie, piano, spev) a Stano Petrov (gitara, spev) nwc2.1 다운로드. V roku 2000 z kapely odišiel Stano Petrov. Le Payaco pokračovali spoločne ako trio v tvorbe a koncertovaní do roku 2006. Po rozpade sa jednotliví členovia Le Payaco začali venovať sólovým projektom (Sounds Like This, Diego a Datasystem), ktorým sa venujú dodnes 율려체 다운로드. Ako hostia v Le Payaco účinkovali Peter „Teo“ Heriban (perkusie) a Braňo Pacák (gitara).

V júli 2011 sa kapela opäť sformovala, aby po piatich rokoch odmlky odohrala exkluzívny koncert na najväčšom slovenskom letnom festivale Bažant Pohoda v Trenčíne 빅 샤크 다운로드. Približne 20.000 fanúšikov skupiny sa tak opäť dočkalo koncertného prevedenia hitov ako Dobrý večer priatelia, Sadni si mi na kolená, Horská chata, Intelektuál, Pes priateľ môj a ďalších 나혼자산다 다운로드. Kapela v tom istom roku ešte na jeseň pridala jeden domáci koncert vo vypredanom MMC klube v Bratislave. Toto leto sa skupina opäť rozhodla odohrať jeden koncert na ďalšom veľkom slovenskom festivale Grape v Piešťanoch, kedy rovnako ako minulé leto zožala veľkolepé ovácie. O mesiac neskôr v septembri kapela ohlasuje svoj definitívny návrat na scénu a avízuje nový singel na november, čo bude vôbec prvá nahrávka kapely po siedmich rokoch…
V roku 2013 sa ku kapele pridáva gitarista Tomas Vagasky (Vetroplach, Diego, Dorota Nvotova Band). Kapela v súčasnosti aktívne koncertuje.

KING-SHAOLIN

King Shaolin:
New-age popová kapela King Shaolin vznikla v lete roku 2012 krátko po tom ako líder kapely Dominik Štofko kompletne skomponoval a nahral debutový album „Road to Machiavelli Valley“ v profesionálnom hudobnom štúdiu SMT. Nahrávka bola mixovaná v Kalifornii pod taktovkou zvukového majstra Nathana Livelyho. Kapelu tvoria spevák, gitarista a skladateľ v jednej osobe Dominik Štofko, Norbert Neuschl (basgitara, sprievodné vokály), Michal Uličný (bicie nástroje) a Michal Neffe (gitara, sprievodné vokály).

V roku 2015 King Shaolin získali druhé miesto na medzinárodnom festivale piesne v poľskom Rzeszowe a tiež ocenenie „najlepšia kompozícia“ za skladbu „Friend“ , ktoré bolo odovzdané autorovi Dominikovi Štofkovi.

-lt/Zdroj: CITYFEST, citylife.sk-

REKLAMA