REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Šesť dní a takmer sto filmov. Medzinárodný filmový festival Cinematik v Piešťanoch otvára svoj 14. ročník v utorok 10. septembra 2019 Seoichu program. Jeho bohatý program je prísľubom, že opäť dodrží tradíciu prinášať každý rok ešte silnejší a vydarenejší ročník, než bol ten minulý ftk imager. Dnes večer v priestoroch piešťanského Domu umenia festival slávnostne otvorí exkluzívna slovenská premiéra snímky Where’d You Go Bernadette (Kam si zmizla, Bernadette, 2019) Download across the universe. Novinka Richarda Linklatera predstaví oscarovú Cate Blanchett v úlohe matky a manželky, ktorá sa pokúša znovuobjaviť vlastnú kreativitu pri veľkolepom projekte za polárnym kruhom 윈도우8 iso 다운로드.

Hneď v úvodný večer prebehnú prvé projekcie aj z ďalších programových sekcií festivalu – napríklad, projekcia snímky O Fantasma (Phantom / Fantóm, 2000) zo sekcie Rešpekt venovanej portugalskému filmárovi Joãovi Pedrovi Rodriguesovi 윈도우 10 마이크로소프트 다운로드. Režisér, ktorý svoje filmy pravidelne uvádza na prestížnych filmových festivaloch v Cannes či Benátkach, bude patriť aj k čestným hosťom aktuálneho ročníka Cinematiku gta San andres apk download.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Premietaním Kladiva na čarodejnice (1970) Otakara Vávru odštartuje aj takzvaná Polnočná sekcia Za hranicou kultu, ktorá si tentokrát posvieti na filmové bosorky Terraria for free. A otvárať sa bude aj reprezentatívny výber toho naj zo súčasnej portugalskej kinematografie v sekcii Pod lupou. Jej prvou projekciou bude oceňovaná rodinná dráma Sangue do meu sangue (Blood of My Blood / Krv mojej krvi, 2011) 피파2002 월드컵 다운로드.

Cinematik spolu tento rok uvedie rovnú desiatku programových sekcií. Bude medzi nimi napríklad aj pestrý výber filmov pod hlavičkou Žiť znamená zabúdať, ktoré spája téma kolektívnej pamäte a historickej manipulácie Download the caption of The Corellaine Secret. Svoje snímky v tejto kategórii prídu na festival osobne predstaviť hneď dvaja z režisérov – Švajčiar Mischa Hedinger a Kolumbijčan Manuel Correa 구글 크롬 동영상 다운로드. K hosťom Cinematiku sa zaradí aj katalánsky filmár Alberto Sciamma, ktorého snímka I Love My Mum (Milujem svoju mamu, 2018) bude premietnutá v rámci optimisticky vyladenej programovej sekcie Nádej.

Cinematik prináša dve súťažné sekcie

K najdôležitejším prvkom každého filmového festivalu nepochybne patria súťažné kategórie. Cinematik má hneď dve. Tou prvou je súťaž slovenských dokumentárnych filmov Cinematik.doc, v ktorej je nominovaných deväť aktuálnych počinov domácich dokumentaristov. Objaví sa medzi nimi aj nový film Barbory Berezňákovej Skutok sa stal (2019), ktorý sa vracia k vražde Róberta Remiáša a únosu Michala Kováča mladšieho. Diváci Cinematiku budú tento film môcť vidieť v absolútnej svetovej premiére už v stredu 11. septembra.

Ďalšiu súťaž prinesie sekcia Meeting Point Europe, o festivalovú cenu sa v nej bude uchádzať desiatka hraných filmov z produkcie či koprodukcie európskych tvorcov. Nominácie svojím hlasovaním zostavujú členovia Medzinárodnej federácie filmových kritikov FIPRESCI. V ich tohtoročnom výbere nechýbajú novinky Sergeja Loznicu, Françoisa Ozona, Bertranda Bonella a ďalších zvučných mien európskej kinematografie.

Medzinárodný filmový festival Cinematik sa bude odohrávať na pôde piešťanského Domu umenia, v kinách Fontána, Klub a Kúpele, ale aj v parku pred Domom umenia či v netradičných, industriálnych priestoroch Starej elektrárne a niekdajšieho Figara.

Okrem samotných premietaní k jeho programu neoddeliteľne patria aj prednášky či workshopy – ako napríklad dvojdňový seminár Dox In Vitro, ktorý už tradične ponúka začínajúcim dokumentaristom dva dni nabité prednáškami a výmenou skúseností pod vedením medzinárodného tímu filmových profesionálov.

14. ročník Medzinárodného filmového festivalu Cinematik potrvá do 15. septembra 2019, kedy jeho program slávnostne zavŕši premietanie komédie Late Night (2019) americkej režisérky Nishy Ganatra, ktorá mala svoju premiéru na tohtoročnom festivale Sundance.

Kompletný program nájdete tu.

TS MFF Cinematik Foto: Cinematik

REKLAMA