Connect with us

Kultúra

Chris Dave do Piešťan nepríde, organizátori rokujú o náhrade

Published

on

Reklama

Jeden z avizovaných headlinerov medzinárodného džezového Festivalu Doda Šošoku – Chris Dave & Drumhedz nakoniec na hlavnom koncerte 15. júna v Dome umenia v Piešťanoch nevystúpi.

[singlepic id=31238 w=320 h=240 float=left]

Reklama

„Napriek tomu, že sme agentúre poslali podpísané zmluvy na vystúpenie Chrisa Dave & the Drumhedz oznámili nám z agentúry, že vystúpenie kapely v Piešťanoch sa neuskutoční, pretože zrušili celé turné,“ hovorí Viktor Nižňanský za organizátora  International jazz Piešťan. „Pokúšali sme sa s manažérkou ešte komunikovať o ďalších možnostiach, ale bezvýsledne.“

Do termínu zostáva už iba pár dní, preto organizátori počítajú aj so zmenou koncepcie. „Náhrada, o ktorej rokujeme je veľmi zaujímavá, uvidíme však, či sa nám tak rýchlo podarí všetko dohodnúť. V programe zostáva hlavný headliner Sachal Vasandani Quartet, ktorý okrem hviezdneho speváka Sachala sľubuje aj vynikajúcu zostavu hudobníkov ako napríklad Danny Grissett či Joshua Ginsburg. Uvažujeme preto aj o možnosti poskytnúť im väčší priestor či doplniť program o hudobníkov, ktorí momentálne hosťujú na Slovensku, “ uvádza Adriana Drahovská z festivalového tímu.

Reklama

Organizátori zároveň trvajú na svojom oznámení, že bubeníci majú vstup zdarma. „Dodo bol bubeník, oslavujeme piaty ročník, dôvodov je dosť,“ dopĺňa Viktor Nižňanský.

Ak by niekto chcel vrátiť kúpený lístok z dôvodu zmeny programu, organizátori mu vyplatia peniaze. „Hoci nás to veľmi mrzí a dúfame, že nakoniec všetko vyjde lepšie, ako to teraz vyzerá, sme ochotní vrátiť peniaze za lístky, ak bude niekto chcieť,“ uzatvára A. Drahovská.

Ostatný program Festivalu zostáva bez zmeny a hostia hlavného koncertu budú mať možnosť zúčastniť sa aj klubovej Jam Session.

Text: Tlačová správa Ilustr. foto: T. Hudcovič

Populárne články