Úvod Kultúra Chcete sa dozvedieť viac o živote na Ukrajine, vyberte sa na výstavu

Chcete sa dozvedieť viac o živote na Ukrajine, vyberte sa na výstavu

REKLAMA

Univerzita Komenského pripravila v rámci projektu Ukrajina v pohybe výber z tvorby medzinárodne známeho ukrajinského fotografa Alexandra Čekmeňova Galaxy Note firmware. Expozícia pod názvom Príbehy zakliate v čase bude prezentovaná v desiatich mestách na Slovensku. Dejiskom putovného podujatia sa stali aj Piešťany, v našom meste výstava odštartovala 1 game to survive the nuclear war. júna a potrvá do polovice aktuálneho mesiaca. Fotografie s tématikou života u našich východných susedov si môžete prezrieť v Piešťanskom informačnom centre na Pribinovej ulici Froome2.

Svedectvo o Ukrajine na fotografiách
Od 1. do 15. júna budeme môcť v priestoroch Piešťanského informačného centra vidieť 56 fotografií dokumentujúcich život na Ukrajine v rokoch 1993 – 2016 즐거운 인생 다운로드. Výstava je rozdelená do ôsmich tém: Ľudia ulice, Blší trh, Pasport, Pascha, Zberači kľukvy, Donbas, Majdan, Vojna. 

REKLAMA
Chlapci na panvici
PN Taxi
Knebl
Sheriff Taxi Piešťany
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza donaskova sluzba

Kurátor výstavy a vedúci Katedry rusistiky a východoeurópskych štúdii na Univerzite Komenského Ľubor Matejko vybral z celoživotnej tvorby A 또 오해영 2회 다운로드. Čekmeňova 99 snímok, ktoré dávajú možnosť nazrieť do osudov postsovietskej Ukrajiny. Čekmeňovove fotografie neukazujú krásnych a slávnych ľudí, skvosty architektúry či úchvatné prírodné scenérie 에버레스트 다운로드. Naopak, zachytávajú to, čo si nevšimneme, lebo ide o každodenné drobnosti, alebo si nechceme všímať, lebo je to nepekné, nepríjemné a niekedy aj desivé 퀵타임 플레이어 다운로드. Hrdinami jeho fotografií sú starci na prahu smrti, bezdomovci, vetešníci z bazárov, baníci, ktorí žijú a pracujú v neľudských podmienkach, zberači kľukvy, ktorí ilegálne prekračujú štátnu hranicu, mladí chlapci zmrzačení vojnou… Jeho fotografie však zďaleka nie sú iba dokumentárnymi momentkami 라이트룸6 다운로드. Kým v ohnisku Čekmeňovovho objektívu je človek v ťažkých životných situáciách, v ohnisku jeho záujmu je otázka ľudského šťastia.

Tisíce záberov, ktoré fotograf za štvrťstoročie urobil, sa môžu líšiť námetom, farebnou škálou či náladou, ale majú jedno spoločné: ak prekonáte počiatočné nutkanie odvrátiť zrak a začnete skúmať Čekmeňovove kompozície podrobnejšie, okrem svedectiev o krutosti života v nich nájdete skryté aj stopy obyčajného ľudského šťastia a zrazu sa mimovoľne začnete pýtať, čo bolo príčinou tej krutosti future section on the other side of the border. Aj preto je táto výstava jedinečná.

-inf-

REKLAMA