Úvod Kultúra Cez deň pedagóg, v noci elektornický hudobník. Ventolin sa predstaví v Arte

Cez deň pedagóg, v noci elektornický hudobník. Ventolin sa predstaví v Arte

REKLAMA
OLANO Volby 2020

V piatok 22. novembra bude novovznikajúce kreatívne centrum Arta hostiť producenta, hudobníka performera Davida Doubeka, ktorého fanúšikovia poznajú pod menom Ventolin. O podporu sa postará Analogrunner.

REKLAMA
Participativny rozpocet 1

Uverejnil používateľ Arta Piešťany Sobota 26. októbra 2019

 

Vyštudoval učiteľstvo a antropológiu a skúsenosti z oboch týchto odborov využíva na Karlovej univerzite, kde vyučuje na katedre psychológie a spoločne s kolegami sa venuje výskumu v rámci vzdelávania sociálne slabých. Cez deň pedagóg David Doubek, v noci elektronický hudobník Ventolin. Umelca, ktorý dokáže svojím humorom a hudbou strhnúť publikum si môžete vychutnať naživo v starej jedálni v Arte.

Ventolin je predovšetkým živý upbeatový elektronický projekt (Live PA), kombinujúci prvky elektra, ranného acid house, punku a techna. Ventolin používá rôzné krabičky, efekty a živo s nimi vytvára svoju hudbu. Táto performance kladie dôraz na energiu a úspešne prekonáva odťažitosť, ktorou každá elektronická liveshow bojuje.

Ventolin taktiež pracuje s vizuálnou stránkou, využíva svetlá a video, spolupracuje s vizuálnymi umelcami Janem Košátkem (BabyPy) a Jiří Havlíčkem (Černé eso). Od roku 2007 odohral okolo stovky koncertov v Čechách a na Slovensku, vystupoval na akciách a festivaloch ako Wilsonic, Summer of Love, Bohemian Like You, Sperm Festival, Itch My Hahaha, Bulva Fabula, Famufest, Shotgun a po boku kapiel a projektov ako The Presets, Moderat, Krazy Baldhead, Modeselector, Dva, Midilidi, Tujiko Noriko, Deadbeat, Kazety atď.

V roku 2009 vydal EP Mžitky (Mikinikill), ktoré bolo nasledované debutovým LP Totem v roku 2012. Ďalšie EP s názvom Playbour uzrelo svetlo sveta v roku 2015. V tom istom roku bol študentmi pražskej FAMU o Ventolinovi natočený dokument.

Počet vstupeniek je limitovaný priestormi, zakúpiť si ich môžete v predpredaji, alebo na mieste. 

Viac info na FB udalosti.

-inf-

 

REKLAMA