Úvod Kultúra Na Čachtickom hrade vystavia sochy umelcov z okolia

Na Čachtickom hrade vystavia sochy umelcov z okolia

REKLAMA

Výstava Sochy na hrade začína v areáli Čachtického hradu v sobotu 22. augusta od 14,00 h. Svoje diela tu predstavia piati umelci, žijúci a pôsobiaci v okolí obce 대신 증권 다운로드. Výstava v plenéri potrvá až do októbra.

Ako vysvetľuje kurátorka výstavy Mária Priatková, škála autorov je pomerne pestrá, od mladých začínajúcich umelcov po desaťročia tvoriacich majstrov, od samoukov po akademických sochárov 조선일보명조체 다운로드. „Rovnako ako autori sú rozličné aj ich diela. Okrem rozmerovej rôznorodosti, od menších reliéfov po štvormetrovú sochu,umelci a ich vystavované práce tiež predvedú materiálovú, technickú či koncepčnú pestrosť.“

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021

Vystavujúcim umelcami budú rezbár Marián Detko z Krakovian, Ján Hubinský, ktorý svoje keramické plastiky tvorí v Kočovciach, ďalej pedagóg Štefan Oliš z Trenčína – venuje sa najmä videoartu, ale aj tvorbe objektov, akademický sochár Milan Struhárik z Nového Mesta nad Váhom a trebatický výtvarník Martin Ševčovič, známy aj ako organizátor Young art show v Piešťanoch 가을은 참 예쁘다 다운로드.

Podľa kurátorky si návštevníci po prvýkrát Čachtického hradu budú môcť okrem hradných priestorov pozrieť i výstavu, zameranú na sochársku tvorbu 나쁜녀석들 더 무비 다운로드. „Výstava je pre návštevníkov hradu jedinečnou príležitosťou zoznámiť sa so súčasným umením a porozumieť mu,“ uvádza M. Priatková 인스타 라이브 방송 다운로드. Sochy budú v hradných ruinách nainštalované až do 17. októbra.

-inf-

REKLAMA