Úvod Kultúra Bude Dolný Lopašov lepší?

Bude Dolný Lopašov lepší?

REKLAMA
Esesko

Začať niečo od najmenšieho je buď obrovské šialenstvo alebo úspešný krok. Chce to veľa odvahy, práce, presviedčania, motivácie lease agreement. A tá mladým z dedinky pri Vrbovomnechýba ani náhodou. Aj keď by si možno mnohí ťukali na čelo, ich iniciatíva je obdivuhodná.

[singlepic id=48800 w=520 h=340 float=center]Podľa známeho výroku Jakuba Ptačina začínajú so zmenou svojho okolia od seba – robia si svet okolo krajším sami 유니티 32비트 다운로드. Čo je komu po Dolnom Lopašove? Pravdou je, že jeho príklad začínajú nasledovať aj iné obce s uvedomelými občanmi. A to je možno začiatok cesty, aby sme sa tu mali o trošku lepšie Naver Line Download.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Ako každý mladý dzedzinár, i Jakub Tomiš bol sklamaný, že v Dolnom Lopašove sa nič nedeje, máločo sa tu dá robiť a ako prvý lamentoval nad pasivitou ľudí Dual monitor download. Po čase si však uvedomil, že treba vziať iniciatívu do vlastných rúk a začal rozmýšľať, ako miesto nadávania a vyčkávania svojej dedine pomôcť daum vod player 다운로드. Spolu so Silviou a Klárou Jamrichovými vytvorili operačný tím za lepší Dolný Lopašov.

„Snažíme sa aspoň nejako prispieť k tomu, aby boli ľudia na svoju obec hrdí,“ tvrdí Jakub a dodáva: „Narodiť sa v maličkej dedine je pre mladého človeka, stretávajúceho sa s kamarátmi z mesta, frustrujúce. Keď si ale uvedomí, že ak bude sám prispievať k tomu, aby bola tá dedina lepšia, tak taká aj naozaj bude.“

Mladí Lopašovčania s malými dušičkami založili webstránku, ktorá je virtuálnou zbierkou historických fotografií obce, jej obyvateľov, premien a života v nej War Thunder download. Po pár dňoch neverili vlastným očiam, stránka mala tisíce prezretí, komentáre k fotografiám pribúdali a takisto i nové zábery a pochvalné odkazy Little Princess Sofia.

Jakub úspech nadšene komentuje: „Najviac ma však potešilo, keď mi nezávisle na seba viacerí ľudia priznali, že nedeľné popoludnie trávili so svojimi starými rodičmi pri počítači prezeraním fotiek, spomínaním na zážitky z mladosti.“

Zaujímavé fotografie sa dočkajú aj výstavy 설레임 에디션 다운로드. Tá bude jedným z hlavných bodov programu kultúrneho Lepšieho víkendu, ktorý aktivisti chystajú na koniec novembra. Skvelá akcia má nabitý program, chystá sa už mesiace it now. Na obyvateľov Lopašova čaká premietanie vzácneho dokumentu o ich rodnej dedine natočeného v 60. rokoch i súčasných filmov.

Zo susednej Chtelnice sa predstaví divadlo OCH, súčasťou bude aj prezentácie, o cestovaní či o kríze 컴바둑 다운로드. V kultúrnom dome v Dolnom Lopašove sa bude hrať, spomínať, jesť, maľovať aj zabávať. Program vtesnaný do dvoch dní myslel na malých, veľkých, mladých i starých.

„Je to ukážka toto, čo by sme tu chceli pravidelne robiť,“ hovorí Silvia Jamrichová. V rámci tohto víkendu chcú organizátori tiež sprevádzkovať knižnú búdku – verejnú knižničku inšpirovanú projektom Ďakujem, sused.

Všetky udalosti sú absolútne zadarmo. Financie získali nadšenci pomocou fondov EÚ, obce a prekvapivo úspešnej verejnej zbierky. Okrem toho ponúkajú ľudia aj svoju aktívnu pomoc. A to si Jakub cení najviac. Silvia, spoluorganizátorka projektu, pritakáva: „Doteraz boli zvyknutí počúvať všetky možné alternatívy ako to nejde.

A pri tom stačí tak málo: chuť, entuziazmus a ochota spraviť niečo pre druhých. Radi pomôžeme každému, kto príde s dobrou myšlienkou. Pretože ono SA TO DÁ!“

Lepší víkend v Dolnom Lopašove štartuje 29. novembra. Ste srdečne pozvaní!

Činnosť iniciatívy môžete sledovať na Facebooku.

Text: Tlačová správa/Lívia Gažová

REKLAMA