Úvod Kultúra Balónová fiesta má byť najväčšia v strednej Európe

Balónová fiesta má byť najväčšia v strednej Európe

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Organizátori očakávajú, že podujatie priláka toľko návštevníkov ako letecké dni. Balónová megafiesta sa uskutoční 5 Wonderland Dubbing. až 7. septembra na piešťanskom letisku. Účasť prisľúbilo 50 posádok balónov z 11 krajín.

[singlepic id=42961 w=520 h=340 float=center]

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„Momentálne sme v situácii, že sa nám hlásia posádky z celej Európy a dokonca aj z Mexika a Libanonu, ale nemôžeme už prijať ďalších záujemcov, nakoľko sme si dali limit 50 balónov,“ povedal za usporiadateľov Silvio Veselský Hangul word processor. Dodal, že ak by tento limit v budúcnosti zvýšili na 100, dostanú sa Piešťany do top kategórie podujatí tohto druhu.

Nielen z balóna je podľa jeho slov naše mesto veľmi atraktívne, preto sa najväčšie podujatie svojho druhu v strednej Európe uskutoční práve tu volume booster.

Na programe sú hromadné štarty balónov rôznych farieb a tvarov, vrátane obrovskej kravy. Diváci uvidia ukážky parašutizmu, tandemových zoskokov, ultraľahkých lietadiel a motorového paraglidingu 세카이노 오와리 다운로드. Na svoje si prídu aj modelári a žiaci základných škôl, ktorí sa každoročne zúčastňujú Dňa ozbrojených zložiek. Práve s týmto podujatím je fiesta spojená tout from the stars.

Jej organizátorom je spoločnosť Fly Service v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom a mestom Piešťany. Letovým riaditeľom bude Julien Zimmer, francúzsky pilot balónov, ktorý má bohaté skúsenosti s podobnými podujatiami 기생수 다운로드.

Do Piešťan by mali prísť aj astronauti spätí so Slovenskom. Okrem Ivana Bellu a Vladimíra Remeka dostal pozvánku aj Eugen Cernan – Američan slovenského pôvodu je posledným mužom, ktorý stál na povrchu Mesiaca 오페라 스트리밍 다운로드.

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: Tomáš Hudcovič

REKLAMA

bike-centrum

REKLAMA