Úvod Kultúra Autor románu o Winterovi: Zaujala ma krása aj jazvy Piešťan

Autor románu o Winterovi: Zaujala ma krása aj jazvy Piešťan

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Beletristický debut nemeckého hudobného publicistu a divadelného dramaturga Kaya Zeisberga má názov Mramorový palác 조선일보명조체 다운로드. Na jej obale bude vyobrazený betónový Dom umenia.

[singlepic id=32329 w=320 h=240 float=left]„Pre moju knihu je dôležitý prechod rôznymi epochami, pričom chcem upozorniť na chýbajúcu kontinuitu 가을은 참 예쁘다 다운로드. V tej istej dobe, kedy postavili architektonicky a kultúrne významnú budovu Domu umenia, asanovali piešťanské synagógy aj Františkove kúpele,“ vysvetlil na tlačovej konferencii v hoteli Sandor Pavillon autor románu 나쁜녀석들 더 무비 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Mramorovým palácom nazývali Pišťanci zbúraný luxusný kúpeľný dom, ktorý Winterovci dokončili v roku 1898 a pomenovali po rakúskom cisárovi Františkovi Jozefovi 인스타 라이브 방송 다운로드.

„Na Piešťanoch ma zaujala ich krása, ale aj jazvy, ktoré toto mesto má,“ povedal Kay Zeisberg a vysvetlil, že chcel najmä popísať nezmyselné ničenie dedičstva predchádzajúcich generácií, keď sa nový systém snaží vymazať symboly toho predchádzajúceho danza kuduro 다운로드.

Ústrednou postavou románu bude Ľudovít Winter. „Zažil štyri štátne zriadenia, tri hospodársko-spoločenské systémy, dve svetové vojny a pobyt v koncentračnom tábore,“ povedal o budovateľovi piešťanských kúpeľov autor Download 10 camping clubs. Nepôjde však o biografiu, ani turistického sprievodcu mestom. Dôležité sú životné osudy skutočných (medzi nimi aj Gejzu Vámoša a Ivana Kraska) aj fiktívnych ľudí Spring ftp file download.

Kniha vznikala z veľkej časti na Slovensku. Autor sa rozprával s pamätníkmi a pátral po príbehu Winterovcov priamo v teréne 아이클라우드 드라이브 다운로드. Na nemecké knižné pulty sa Mramorový palác dostane v októbri. V zime ju začnú prekladať do Slovenčiny.

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA