Connect with us

Kultúra

Amnestie v Piešťanoch aj s tvorcami a hercami

Published

on

Reklama
Reklama

Exkluzívna premiéra filmu Amnestie spojená s besedou s hercami a tvorcami filmu už v stredu 23. októbra v Dome umenia o 18:00 h. V najväčšom jednosálovom kine na Slovensku uvidíte príbeh troch rodín zasiahnutých komunistickou perzekúciou, ale aj vzburu väzňov v Leopoldove, ktorá si vyžiadala vojenský zákrok. Vzbure predchádzali široké amnestie Václava Havla, ktoré udelil v januári 1990, len pár dní po svojom zvolení za československého prezidenta.

Snímka vznikla v dielni produkčnej spoločnosti Azyl Production v koprodukcii s RTVS, HomeMedia Production a českou produkčnou spoločnosťou Endorfilm. Predlohou k filmu bola kniha Radovana Dunaja Amnestia, ktorá rozpútala peklo. Režisérom snímky je Jonáš Karásek v spolupráci s kameramanom Tomášom Juríčkom a producentom, scenáristom Marošom Hečkom. Táto trojica je vo filmovom prostredí známa okrem mnohých sólových projektov aj vďaka úspešnému filmu Kandidát.

Réžia: Jonáš Karásek
Scenár: Maroš Hečko,
Beata Grünmannová a Marek Janičík
Kamera: Tomáš Juríček
Účinkujú: Juraj Bača, Natália Germani,
Aňa Geislerová, Marek Vašut, Marek Majeský, Gregor Hološka, Jana Oľhová, Roman Luknár, Norbert Lichý, Ján Jackuliak, Marek Fučík, Sáva Popovič, Erik Ole,
Martin Havelka

Dráma SR/ČR 2019, MP-15
Vstupné : 5,- €

Reklama

Vstupenky si môžete zakúpiť v pokladni Domu umenia Piešťany v pondelok – piatok od 14.00 do 17.00 h a hodinu pred predstavením. Tel: Pokladňa: 033/24 58 001.

PR

Populárne články