Connect with us

Kultúra

Americká speváčka Beth Hart bude koncertovať v apríli v Piešťanoch

Published

on

Reklama

Beth Hart nie je na bluesrockovej scéne žiadnym nováčikom. Donedávna ju však poznali zväčša len fajnšmekri. Všetko sa zmenilo po mimoriadne úspešnom albume, ktorý v roku 2011 nahrala s gitarovým mágom Joeom Bonamassom. Cez noc sa stala hviezdou a jej atraktívne koncerty sú veľkou udalosťou. Onedlho budete mať možnosť vypočuť si ju aj v Piešťanoch. Jej koncert sa uskutoční 26. apríla o 19:00 h v Dome umenia.

1956877_802682349769347_3065355982946532345_o[1]

Reklama

Americkú speváčku Beth Hart odmalička obklopovala hudba. Matka počúvala najmä Elvisa Presleyho a Franka Sinatru, brat zasa stále púšťal nahrávky Ramones, Sex Pistols a mnohých ďalších punkových kapiel. Beth však čoskoro opantala hudba z iného súdka. Uchvátila ju Aretha Franklin, Etta James, Billie Holiday a iné hviezdy ženského soulového či džezového sveta. A práve takáto hudba sa zakorenila v jej hlase. Odjakživa spieva z hĺbky duše a pripravuje poslucháčom úžasné zážitky.
Rodáčka z Los Angeles behom svojej kariéry natočila sedem štúdiových albumov. Jej živé vystúpenia sú vďaka neuveriteľnej energii a emóciám veľmi úspešné.
Na koncertoch sa dostávala do varu, mnohí dokonca vraveli, že je akoby odtrhnutá z reťaze. Vyhľadávala aj spoluprácu so špičkovými gitaristami. So Slashom nahrala skladbu Mother Maria, no bomba vybuchla, keď pripravila album Don’t Explain s Joeom Bonamassom. Tohto amerického bluesrockového inštrumentalistu a speváka považujú aj napriek relatívne mladému veku za jedného z najlepších súčasných gitaristov na svete. Odborníci ho často zaraďujú na úroveň Jeffa Becka alebo Stevieho Raya Vaughana či ďalších virtuózov.
Najnovší projekt je už hotový, má názov Bang Bang Boom Boom a zaujal hneď videonahrávkou titulnej skladby. Ohlasy na internete hovoria o videu roka…
Beth Hart vystúpi po prvýkrát exkluzívne na Slovensku v sprievode svojej početnej kapely. Predkapelou bude známy slovenský gitarista René Lacko so svojím Down Town bandom.

Vstupenky si môžete kúpiť na www.ticketportal.sk, Dom umenia v Piešťanoch v klube Blue Note v Novom Meste nad Váhom.

Reklama

TS

Populárne články